Берое с убедителна победа като гост над Партизан на старта на Адриатическата лига

Победата над сърбите беше подарък към старозагорци навръх празника на града

Берое победи Партизан насред Белград с 82:63 точки и така поднесе подарък на всички старозагорци навръх 5 октомври - празникът на Града на липите. Двубоят бе от първия кръг на груповата фаза на Адриатическата лига по баскетбол за жени и се игра в зала "Ранко Жеравица" в сръбската столица. Зелено-белите бяха смутени в първите минути на срещата и това позволи на домакините да дръпнат с 11:4. Разликата падна само до 2 точки при 16:14, а след първите 10 минути Партизан поведе с 25:21.

Втората част се оказа от изключително значение за крайния изход от срещата, тъй като в нея старозагорският тим натрупа солидна преднина, която съхрани до финалната сирена без особени трудности. Партизан реализира едва 7 точки в беройския кош до полувремето и допусна 21 в своя, за да излезе с пасив от 10 точки при 32:42 в началото на третата четвърт.

Тя започна с доминация на българките, които поведоха с 57:39, а след размяна на няколко успешни атаки се стигна до 66:51 за Берое.

Последната част се превърна в протоколна, тъй като сръбкините нямаха сили за обрат, а класата на старозагорки им помогна да увеличат аванса си и да фиксират победата с 82:63 точки.

Най-резултатна за родния тим беше Моник Рийд с 23 точки. Другите американки в състава - Джасмин Пъркинс и Келиндра Закъри, реализираха съответно 14 и 13. С 10 точки остана Зорница Костова.

В другата среща от група "А" Триглав (Словения) надделя като гост на другия сръбски отбор в групата - Кралево, с 57:54.