Инфантино отново отрича, че е разследван за злоупотреби

Инфантино отново отрича, че е разследван за злоупотреби

Президентът на Световната федерация по футбол твърди, че не е разследван от комисията по етика на ФИФА

Президентът на Световната федерация по футбол (ФИФА) Джани Инфантино не е замесен в каквито и да са корупционни дейности, обяви самият той в интервю за агенция "Франс Прес". "Аз съм просто работник, отговори Инфантино. Не получавам никакви премии, не лъжа и не искам, който и да е в нашата организация да се занимава с това.
 

В сряда норвежкият портал Josimar съобщи, че Комисията по етика на ФИФА е започнала ново разследване по отношение на Инфантино, който оглави централата през февруари. Той е подозиран в това, че в периода си на генерален секретар на УЕФА е одобрил кредит за футболния съюз на Словения, тогава оглавяван от Александър Чеферин. По-късно през тази година Чеферин стана президент на УЕФА, а парите са били незаконно изхарчени. Инфантино също така отрича информацията, че е лобирал за кандидатурата на Чеферин в хода на гласуването за президент на УЕФА.


През юли гелманското издание "Билд" сообщи, что ФИФА е започнала предварително разследване по отношение на Инфантино. По информация на вестника, предмет на разследването е станало разследване за използване на самолета на ФИФА за лични цели. В съобщението се обяснява, че след финала в Милано в Шампионската лига- провел се на 28-и май, заедно със семейството си президентът на ФИФА е отпътувал от Милано в Рим, а след това и в Женева. Пътуването е било от частен характер, но във ФИФА нямат информация с какви средства е платен този полет.


Вестник "Франкфуртер Алгемайне цайтунг" пък написа, че Инфантино е похарчил най-малко 14 хиляди швейцарски франка от касата на ФИФА заради нецелеви разходи. Според данни на вестника, парите са използвани за купуването на тренажор, матрак, смокинг, цветя и футболни обувки. Освен това има съмнения, че Инфантино е използвал заедно с личната си кола и още един автомобил на централата с нает шофьор без това да се налага.

Манчестър Юнайтед удари аутсайдера Уулвърхемптън (ВИДЕО)

Манчестър Юнайтед постигна убедителна победа с 4:1 при визитата си на последния в класирането Уулвърхемптън на „Молиню“.

Впечатляващ Милан обърна Топино от 0:2 като гост (ВИДЕО)

Милан постигна впечатляващ обрат и спечели с 3:2 срещу Торино като гост.

Норвегия обяви контроли с Нидерландия и Швейцария преди Световното

Норвегия ще играе приятелски мачове с Нидерландия и Швейцария през март по време на подготовката си за Световното първенство в Северна Америка.

Мануел Нойер ще играе срещу Спортинг

Треньорът на Байерн (Мюнхен) Венсан Компани говори пред медиите преди утрешното домакинство на Спортинг (Лисабон) в Шампионската лига

Брюж уволни треньора си преди домакинството на Арсенал

Клуб Брюж уволни треньора Ники Хайен два дни преди да бъде домакин на Арсенал в Шампионската лига и го замени с бившия си мениджър хърватина Иван Леко.

Контузените в Барса се оправят

Старши треньорът на Барселона Ханзи Флик заяви, че отборът му е близо до преодоляване на проблемите с контузии, които повлияха на резултатите им през последните месеци.

Жребият е хвърлен: Вижте двойките за ФА КЪП

Жребият за третия кръг на най-стария футболен турнир в света – ФА Къп – бе изтеглен и донесе на феновете няколко интригуващи сблъсъка.

Пьотровски с първи гол след трансфера от Лудогорец (ВИДЕО)

Полският национал Якуб Пьотровски отбеляза първото си попадение с екипа на Удинезе, след като бе привлечен от Лудогорец. Това се случи при домакинското поражение с 1:2 срещу Дженоа в мач от 14-ия кръг на Серия А.

Треньорът на ПСВ хвали Диего Симеоне

Диего Симеоне беше похвален от треньора на ПСВ Айндховен Петер Бош, докато Атлетико Мадрид засилва стремежа си към автоматично класиране за елиминационните фази на Шампионската лига.