Розберг тръгва първи в Япония

Розберг тръгва първи в Япония

Германецът отново бе най-бърз на пистата Сузука

Нико Розберг ще стартира от първа позиция в Гран при на Япония, след като спечели квалификацията със страхотна обиколка от 1:30.647 минути.

Германският пилот на "Мерцедес" за трета поредна година зае полпозишън на пистата "Сузука" и в неделя сутрин отново ще тръгне начело на колоната. Той спечели и трите тренировки в Япония и даде сериозна заявка за нова победа в шампионата.

След него само на 13 стотни бе съотборникът му и основен конкурент за титлата Люис Хамилтън, а трети остана Кими Райконен с Ферари.

Себастиан Фетел даде четвърто време в квалификацията, но ще изтърпи и още три места наказание от миналата седмица в Малайзия.

Новината на деня бе класирането на двата болида на "Хаас" в топ 10, което се случва за първи път в историята на тима. В първата част от квалификацията отпаднаха Дженсън Бътън, Магнусен, Ериксон, Насър, Окон и Паскал Верлайн.

Бътън призова Хамилтън да не се отказва от Формула 1

Дженсън Бътън подкрепи решението на Люис Хамилтън да отложи решението си за оттегляне от Формула 1 с още една година и да продължи да се състезава

Карлос Сайнц се завръща в Макларън?

Пилотът на Уилямс Карлос Сайнц може да се върне в Макларън, прогнозира испанският вестник Marca

Формула 1 пак реши да променя правилата

Шефовете на Формула 1 се споразумяха да направят промени в спорните правила за двигателите за следващия сезон, предаде ДПА

Формула 1 може да проведе отменените кръгове в Близкия Изток

Формула 1 и Международната автомобилна федерация (ФИА) активно обсъждат добавянето на нови дати в тазгодишния календар, след като стартовете за Гран При на Бахрейн и Саудитска Арабия, предвидени за април, бяха отменени заради войната в Близкия изток

Sky Sports остава дом на Формула 1 до 2034 година

Нов 5-годишен договор между двете страни

Хамилтън се закани, че промена начина си на каране

Пилотът на Ферари Люис Хамилтън заяви, че планира да промени подхода си към управлението на болида за следващия кръг от сезона във Формула 1 след разочароващото Гран при на Маями през миналата седмица