Костова и Шиникова отпаднаха в първия кръг на квалификациите в Линц

Пиронкова се завръща на корта за първи път след US Open

Елица Костова и Изабелла Шиникова отпаднаха в първия кръг на квалификациите на турнира с награден фонд 250 000 долара в Линц, Австрия. Двете напускат надпреварата с по 530 долара от наградния фонд.

Костова отстъпи на 17-годишната рускиня Анна Калинская с 6:3, 3:6, 4:6 за 1 час и 48 минути. Българката държеше инициативата и взе първия сет, но допусна обрат и напусна надпревата. Костова реализира единствен пробив за успеха в първия сет, след което поведе с 2:0 във втория, но след 3:3 Калинская взе три поредни гейма, за да изравни резултата. В третата част тя отново дръпна с 2:0, но загуби пет от следващите шест гейма.

Шиникова изигра много равностоен двубой срещу поставената под номер 3 в присявките Карина Витхьофт от Германия. Тя обаче отстъпи след 6:7(2), 5:7, като и двата сета загуби в края. Изабелла допусна седем пробива и 10 двойни грешки, което се оказа решаващо.

По-късно днес Виктория Томова започва участието си в квалификациите, а Цветана Пиронкова е в основната схема на турнира.

Надал не знае дали ще играе на "Ролан Гарос"

"Ще участвам, само ако усещам, че мога да постигна нещо значимо"