Кириос грабна трета титла за сезона

21-годишният австралиец има 38 победи и 14 загуби през този сезон

Австралиецът Ник Кириос спечели турнира по тенис в японската столица Токио с награден фонд 1,506 милиона долара.

Поставеният под номер 6 Кириос победи на финала Давид Гофен от Белгия с 4:6, 6:3, 7:5 за точно два часа игра и спечели трета титла за сезона и в кариерата си.

21-годишният Кириос, който е 15-и в световната ранглиста, наниза 25 аса в двубоя. Тази година той завоюва трофеите в Марсилия и в Атланта.

Австралиецът спаси 11 възможности за пробив и взе два пъти подаването на съперниката си.

Гофен спечели първия сет след един пробив, но загуби втората част. Кириос направи решаващ пробив в 11-ия гейм на третия сет и при свой сервис приключи мача.

Той има 38 победи и 14 загуби през този сезон. Това беше първи мач между двамата на турнирите на АТП. Давид Гофен не успя да завоюва трета титла в кариерата си.