Белгия продължава да мачка в група Н (ВИДЕО)

„Червените дяволи“ все още нямат допуснат гол, гърците също с пълен актив, Джеко вкара два на Кипър

Отборът на Белгия разгроми като гост Гибралтар с 6:0 в мач от група Н на световните квалификации за Мондиал 2018 в Русия.

Кристиан Бентеке откри резултата, отбелязвайки един от най-бързите голове в историята на световните квалификации. Нападателят на Кристъл Палас се възпозва от грешно подаване на домакините след изпълнението на началния удар и още в 7-ата секунда изведе „червените дяволи“ напред.

Аксел Витсел удвои преднината на своя тим в 19-ата след страхотен изстрел от далечна дистанция в горния ляв ъгъл на вратата на Гибралтар.

Две минути преди края на първата част Бентеке отбеляза второто си попадение в срещата, разписвайки се от няколко метра, след като бе оставен непокрит в наказателното поле на противника.

Наказателната акция на Белгия продължи и след почивката и в 51-ата минута Мертенс покачи на 4:0, след като бе изведен от Дефур сам срещу вратаря на домакините.

В 56-ата пък Бентеке оформи своя хеттрик след технично изпълнение с пета.

Белгийците обаче не спряха дотук и в 79-ата минута Еден Азар също успя да запише името си сред голмайсторите с премерен удар от десетина метра.

В друга среща от групата тимът на Гърция взе важна победа 2:0 при гостуването си на Естония.

И в този двубой зрителите имаха възможността да видят ранен гол, след като още във втората минута Торосидис се разписа за 1:0.

Стафилидис пък осигури комфортна преднина за своя тим в 61-ата минута и на практика подпечата успеха на гърците.

Отборът на Босна и Херцеговина пък победи гостуващия тим на Кипър с 2:0.

И двете попадения паднаха през втората част и бяха дело на Един Джеко.

Нападателят на Рома се разписа в 70-ата минута след асистенция на Миралем Пянич.

Двамата отново взаимодействаха и в 81-ата, Джеко сложи точка на спора в мача.

По този начин отборът на Белгия продължава да е убедителен лидер с 9 точки от три мача и без допуснат гол. Втори е тимът на Гърция със същия точков актив, но по-лоша голова разлика. Босна и Херцеговина заема трета позиция, следвана от Естония, Кипър и Гибралтар.