Младежите победиха Румъния с 2:0 по вода за добър финал в евроквалификациите (ВИДЕО)

Дебютни голове на Тони Тасев и Александър Георгиев осигуриха второто място в групата, но то не стига за участие на Евро 2017

Младежкият национален отбор по футбол победи Румъния с 2:0 в последния си мач от квалификациите за Евро 2017. Дебютни голове за отбора до 21 години преди почивката вкараха Тони Тасев (Пирин) и Александър Георгиев (ЦСКА-София).

Момчетата на Тони Здравков загубиха шансове за първото място, което единствено дава класиране напред след загубата от Дания с 0:3 в петък. Победата над румънците донесе поне крайно второ място в групата. "Лъвовете" заеха второто място със 17 точки, румънците останаха трети с 16. Уелс победи Армения с 3:1 като гост по същото време и също събра 16 точки. Лидерът Дания разби Люксембург с 4:1, като и петте попадения паднаха след паузата.

Младежките национали са втори в квалификационна кампания за първи път от 10 години насам.

Мачът в Стара Загора започна под проливен дъжд, което донякъде обясни обидно малкото публика по трибуните на стадион „Берое”. Тони Здравков беше направил пет промени от 11-те, които загубиха класичеки от датчаните.

В 16-ата минута левият бек Александър Василев центрира от фланга, Кирил Десподов засече с глава в лявата греда, но топката се върна удобно за Тони Тасев, който от 4-5 метра на празна врата отбеляза първия си гол за младежкия национален отбор.

10 минути преди паузата халфът на Лече Антонио Вутов беше архитект на една отлична атака, получи през центъра и подаде на Десподов, който на празна врата се размина с топката, но за късмет зад него Александър Георгиев беше непокрит и също вкара първия си гол за младежите за 2:0.

При първия мач с този съперник „лъвовете” победиха с 2:0 на румънска земя.

След почивката нашите свалиха оборотите и предоставиха контрола върху мача на своя гост, който опита да се върне в мача.

Нашият отбор имаше и късмет, защото в края румънците удариха две греди и Георги Китанов щастливо запази суха мрежа.

България U21 - Румъния U21 2:0
1:0 Тони Тасев '16
2:0 Александър Георгиев '35

България: Георги Китанов – Радослав Теризев, Пламен Гълъбов, Милен Гамаков (к) Александър Василев, Никола Колев, Кристиян Малинов, Тони Тасев (Юлиян Ненов '78), Антонио Вутов (Серкан юсеин '74), Александър Георгиев, Кирил Десподов (Милчо Ангелов '63)
Селекционер: Антони Здравков

Румъния: Кожокару, Ходорогеа, Циру (к), Мирон, Олтеану, Неделку, Попсеку, Капациня, Бумба, Калкан, Тудорие
Селекционер: Кристиян Дулка