Пиронкова с тежка загуба на старта в Линц

Пиронкова с тежка загуба на старта в Линц

Първата ни ракета при жените допусна загуба с 6:0 в първия сет

Цветана Пиронкова загуби първия си мач на турнира в Линц срещу германката Аника Бек с 2:0 сета (6:0;6:4) след много колеблива игра.

Първият сет премина катастрофално за българката, след като Бек спечели 24 от общо 29 разигравания в частта и записа бързо 6:0. Пиронкова не намери нито първия си сервиз, нито ретура си, а в допълнение направи множество непредизвикани грешки.

Втората част отново започна зле за Пиронкова, като тя загуби откриващото си подаване. След като в следващите шест гейма тенисистките спечелиха своите сервиси, Пиронкова изоставаше с 4:3, но успя да върне пробива пасив.

Това не се оказа ключово, след като допусна нова грешка и вместо да накара германката да сервира за оставане в сета, подаването на Бек беше за мача. Тя нямаше трудности и затвори безпроблемно с четири поредни точки. 
 

Без промяна в ранглистата за Григор Димитров

Българинът остава на 44-а позиция

Кирьос: Ако бях играл с Надал на финала, щях да спечеля

Австралиецът обаче загуби битката за титлата на Уимбълдън от Новак Джокович през 2022 година

Юлия Стаматова загуби на полуфинал в Анталия

Българката допусна обрат

Григор Димитров започва новия сезон в Бризбейн

Той е двукратен шампион в турнира

Рускиня става австрийка, за да играе тенис

Анастасия Потапова, родена в руския град Саратов, ще се състезава за Австрия през следващия сезон на професионалния тенис тур за жени, съобщава агенция Ройтерс.

Диа Евтимова загуби във втория кръг на сингъл на турнир по тенис в Дейтона Бийч

Българката отстъпи пред поставената под номер 4 в схемата Франческа Пейс

Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл в Турция

Юлия Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.

Диа Евтимова отпадна на двойки, но бие на сингъл в Дейтона Бийч

Диа Евтимова се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей кортове в Дейтона Бийч (САЩ) с награден фонд 30 хиляди долара.

Диа Евтимова с победа в Дейтона Бийч

Предстои мач и на двойки