Левандовски сломи Армения в 95-ата минута (ВИДЕО)

Черна гора спечели с 1:0 като гост на Дания, арменците изпуснаха златни шансове да вземат точки във Варшава

След 0:0 между Казахстан и Румъния, изненадите в група Е на световните квалификации в зона Европа продължиха. Полша се мъчи до 95-ата минута у дома срещу Армения, но обичайният заподозрян Роберт Левандовски успя да изтръгне трите точки за поляците в последните секунди за 2:1. Дания обаче претърпя изненадващо поражение с 0:1 у дома от лидера в групата Черна гора.

В Копенхаген датчаните търсеха реванш пред своите фенове след загубата с 2:3 от Полша като гости в събота.

Черногорците обаче ги изненадаха в 31-ата минута. Тогава след тъч за домакините се получи бърза контра за противника, Стеван Йоветич напредна през центъра и копна през центъра за Фатош Бечирай, а нападателят на Динамо (Москва) вкара над вратаря Каспер Шмайхел за 1:0.

Тупалка на Ериксен профуча опасно над напречната греда малко по-късно.

През втората част черногорците се окопаха в защита, а Дания не получи чиста дузпа, което вбеси отбора им, но загубата си остана факт.

Във Варшава поляците приеха Армения като абсолютен фаворит и натискаха от самото начало, но има трябваше победен гол на Левандовски в 95-ата минута, за да бият драматично с 2:1. Головата машина на Байерн бележи в осми пореден квалификационен мач и има пет попадения от три мача през новата кампания.

Хароян изби явно с ръка удар с глава на Теодорчик след корнер, но съдията не даде дузпа за Полша в първия четвърт час.

Андонян изрита отзад същия Теодорчик за жълт картон в 28-ата минута, а само минута по-късно същата ситуация буквално се повтори и Андонян си изкара глупав червен картон още след половин час игра, което още повече усложни арменската задача.

Левандовски стреля с прекалено сила и не уцели на практика празна врата в 40-ата минута.

Началото на втората част донесе повече късмет за нападателите. Остро центриране отдясно при фаул накара Мкоян при опита си да опази Левандовски да си вкара автогол с левия крак за 1:0.

Само две минути по-късно от идентична позиция пред другата врата Пицели центрира, Хароян се размина с глава, но топката директно влезе в мрежата – 1:1.

Последва свиреп натиск на поляците. Левандовски изпусна след пас на Гросицки от лявото крило, а удар с глава на стрелеца на Байерн бе уловен от вратаря на голлинията след центриране на Вжолек.

В 73-ата минута Йозбилис изскочи зад централната линия, напредна сам срещу Фабиански, но реши да го прехвърля и тотално се провали, защото вратарят спокойно лови.

Зиелински направи красиво двойно с Леви, който го изведе сам срещу вратаря с петичка, но той би във вратаря.

Йозбилис излезе втори път сам срещу вратаря в 94-ата минута и този път би встрани покрай дясната греда.

Наказанието дойде в последната 95-а минута след изтичане на продължението от 4, когато Блажчиковски центрира от фаул на втора греда, Левандовски смачка съперника си с отскок и насочи в обратния ъгъл за 2:1.

В тази група водят Черна гора и Полша със 7 точки, Румъния има 5, а Дания е с 3. Казахстан има две, а Армения няма актив.