Черно море изплува срещу Верея в Каварна (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Моряците" обърнаха старозагорци и се изкачиха на пета позиция, четвърто поредно поражение за старозагорци

Отборът на Черно море победи Верея с 2:1 в мач от 10-ия кръг на Първа професионална футболна лига.

Резултатът на стадион „Калиакра“ в Каварна бе открит от старозагорци в 13-ата минута от Илия Мунин. В добавеното време на първата част равенството бе възстановено след автогол на Владимир Зафиров, а в 48-ата минута Марек Кузма направи пълен обрат в полза на символичните домакини.

Тимът на Верея стоя по-добре на терена през по-голямата част от първото полувреме. Още в 4-ата минута на срещата Педро Еуженио опита хубав удар от 20-ина метра, насочвайки топката в долния ляв ъгъл, но Коварж се намеси решително и изби в корнер.

В 13-ата минута обаче стражът на Черно море нямаше какво да направи след като Илия Мунин не успя да уцели добре топката от воле, но при последвалия удар прати топката неспасяемо под гредата.

„Моряците“ се посъвзеха след полученото попадение и няколко минути по-късно след отлично двойно подаване между Коконов и Кузма, последният излезе сам срещу Иван Караджов, но стреля право в него.

Кузма получи нова възможност да изравни резултата в 37-ата минута, когато засече с глава центриране на Георги Илиев, но ударът му от близко разстояние бе отразен с вещина от вратаря на гостите.

В крайна сметка „зелено-белите“ стигнаха до равенството в продължението на първите 45 минути, когато след прострелно центриране на Михаил Венков отляво в наказателното поле на Верея, капитанът на старозагорци Владимир Зафиров засече топката, пращайки я в собствената си мрежа.

Възпитаниците на Георги Иванов излязоха окрилени след почивката и още в 48-ата минута Марек Кузма отбеляза така желаното попадение след отличен пробив на Уго Секо отдясно. Словашкият фуболист получи кълбото на точката на дузпата и с премерен удар не остави шансове на Иван Караджов за 2:1.

До края на срещата Черно море можеше да увеличи преднината си, но удари на Коконов и резервата Бакари бяха блокирани от бранители на гостите. Еуженио пък имаше шанс да изравни резултата, но изстрелът му от границата на наказателното поле, премина на около метър встрани от вратата на Коварж.

По този начин варненци вече заемат пета позиция с актив от 17 точки, докато Верея допусна четвърто поредно поражение и е на 11-а позиция с 10 пункта.

17:30 19/04 БОТЕВ ВР - ЕТЪР 1:0
20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)