Рома спечели второто място в Неапол (ВИДЕО)

Джеко с два гола за дебютната победа на „вълците” далеч от дома

Рома постигна ключова победа с 3:1 при визитата си на Наполи, на "Сан Паоло" в дербито от осмия кръг на италианската Серия "А" и така измести съперника от второто място в класирането.

Нападателят на гостите Един Джеко вкара първите две попадения в срещата, а почетният гол за домакините бе реализиран от Калиду Кулибали.

Наполи нямаше как да разчита на звездната си лятна покупка Аркадиуш Милик, който е аут за дълго заради травма, а без поляка нещата в предни позиции не вървяха.

Първата част не предложи много интересни моменти, а гостите успяха да нанесат своя удар две минути преди края благодарение на грешка на съперника.

Калиду Кулибали позволи твърде лесно Мохамед Салах да му отнеме топката на тъчлинията, последва пас на египтянина към Раджа Наинголан, който хитро пропусна за Един Дзеко, а той без проблеми откри резултата.

Девет минути след подновяването на играта Джеко вкара втория си гол, след като насочи топката в мрежата с глава след центриране на Алесандро Флоренци от статично положение.

Малко преди часовникът да отброи час от началото на сблъсъка, Кулибали все пак върна домакините в мача, с попадение за 1:2, а крайното 1:3 оформи Салах малко преди края на редовното време.

След дебютния успех на Рома като гост този сезон двата тима размениха позициите си в класирането и столичани излязоха втори с 16 точки, докато Наполи има 14. Лидерът Ювентус е с 18, но и е изиграл мач по-малко.

Чалханоглу: Това Скудето е отмъщението ми към Милан

Халфът не може да забрави отношението на феновете на "росонерите" след трансфера в градския съперник

Грубо: Фенове на Интер изгориха фланелка на Ибрахимович (ВИДЕО)