Лидерите в Англия стъпиха накриво, Арсенал се възползва (ВИДЕО+СНИМКИ)

Стекеленбург отчая Манчестър Сити с две спасени дузпи, Тотнъм се добра до късна точка, резултати от Висшата лига

Първият и вторият в класирането на английската Висша лига взеха само по точка от мачовете си в съботния ден от осмия кръг на надпреварата.

Това стана факт, след като Манчестър Сити стигна само до 1:1 при домакинството си на Евертън, защото пропусна две дузпи, докато Тотнъм вкара късен изравнителен гол и фиксира същия резултат при визитата си на Уест Бромич Албиън.

От това се възползва тимът на Арсенал, победил у дома Соунзи с 3:2. Така "топчиите" се изравниха по точки с лидера Ман Сити и вече имат с две повече от "шпорите".

"Гражданите” на Хосеп Гуардиола могат много да съжаляват, защото играха по-добре от Еветън на своя „Етихад”, но срещу себе си имаха страхотен вратар.

Мартен Стекеленбург буквално ги отказа, след като спаси две дузпи и се отличи с още множество важни намеси.

Преди почивката той бе сред основните виновници резултатът да се запази 0:0, тъй като в 43-ата минута отрази наказателен удар, изпълнен от Кевин де Бройне.

След паузата Евертън изненадващо поведе, защото в 64-ата минута Ромелу Лукаку се разписа и вече има девет гола в последните си осем мача за „карамелите” и националния тим на Белгия.

Шест минути по-късно Майкъл Оливър отсъди втора дузпа в полза на домакините и този път зад топката застана резервата Серхио Агуеро, пропуснал три пъти от бялата точка през сезона.

Аржентинецът почти повтори изпълнението на Де Бройне, а същото стори и Стекеленбург, който отново спаси.

Секунди след това Кун насочи в горния ъгъл след чудесно двойно подаване с Давид Силва, но холандският вратар отново бе на висота.

Дори и той обаче бе безпомощен в 82-ата минута, когато появилият се секунди преди това Нолито се разписа с глава отблизо след центриране на Давид Силва отдясно.

В 82-ата минута Кевин де Брйоне отправи страхотен удар от далечна дистанция, който рикошира в крак на бранител, ала въпреки това бе спасен с вещина от Стекеленбург.

Така в крайна сметка двата тима поделиха точките и Евертън вече имат 15, с четири по-малко от Манчестър Сити.

С толкова е и Арсенал след 3:2 вкъщи срещу Суонзи.

Следващият съперник на Лудогорец в Шампионската лига постигна шеста поредна победа, докато лондонският опонент Тотнъм вече има 18, тъй като стигна до 1:1 при визитата си на Уест Бромич Албиън.

Бившият футболист на „шпорите” Насер Шадли откри резултата в 82-ата минута, ала в 89-ата Деле Али фиксира крайното 1:1.

По-рано през деня пък Челси надви с класика шампиона Лестър у дома и вече изостава само с три точки от върха.

Голямото дерби на английския футбол между Ливърпул и Манчестър Юнайтед е в понеделник вечер от 22:00 часа на „Анфийлд”.