Костадин Щерев е първият победител в Дряново и първи шампион в спринта

"Това е първото голямо състезание, резултатът от което ми носи титла след толкова дълги години, които съм отдал на спорта"

В един и същи ден 35-годишният пловдивчанин Костадин Щерев (ЕФКО Рейсинг Тим, Субару Импреза STi) спечели и първата си титла в автомобилния спорт след 12-годишна кариера и стана първият победител в рали-спринт Дряново, с който приключва сезона в този шампионат.

Щерев и навигаторът му в това състезание Николай Арабаджиев спечелиха и два от трите скоростни етапа във финала на първенството, записвайки общо време за 40.68 състезателни километра от 25:50.23 мин., а последното изпитание за деня Царева ливада 2, бе спечелено от казанлъшкия екипаж Стефан Панчугов/Алекси Малчев (Казанлък Моторспорт, Хонда Сивик) 8:32.22 мин, с близо 2.5 сек по-бързи от новия шампион.

След състезанието в Дряново Щерев завършва годината с общ сбор от 50 точки, с какъвто актив печели и титлата в своя клас НС2. Втори в класирането и сред даването на служебните времена за първото преминаване на етапа Царева ливада 1 (13.47 км) са Георги Янков/Цветан Балджиев (Дунев Рейсинг, Субару Импреза WRХ), изостанали с 25 секунди, трети са Панчугов/Малчев Ц на 40.17 секунди от победителите. Те са и първенците при автомобилите с две движещи колела и в клас НС4.

"Предпочетох да заложа на сигурно в последния етап, карах така, че да запазя разликата с Жоро и Цветан", заяви преди награждаването Костадин Щерев.

"Това е първото голямо състезание, резултатът от което ми носи титла след толкова дълги години, които съм отдал на спорта."

Специално внимание в това състезание трябва да се отдели на екипажа на Октан Рали Тим Игнат Исаев/Стефан Кордев, които с най-слабия автомобил в колоната успяха да заемат 5-ото място в крайното класиране.