Най-мразеният отбор в Германия удари и Волфсбург като гост (ВИДЕО)

Сензацията Лайпциг изскочи на второ място след 1:0, шведски национал изпусна дузпа и вкара победния гол

Шведският национал Емил Форсберг, който беше титуляр при категоричното 3:0 над България, изпусна дузпа, но после вкара победния гол за „най-мразения отбор в Германия” РБ Лайпциг за успеха с 1:0 при гостуването на Волфсбург в последната среща от седмия кръг на Бундеслигата.

С трите точки Лайпциг се качи до второто място с общо 15, колкото има и Кьолн. Лидерът Байерн има 17, а Лайпциг е първият новак в историята на Бундеслигата без загуба в първите седем кръга.

Марио Гомес свали с глава за Дракслер в началото пред 30 000 на „Фолксваген Арена”, но ударът беше неубедителен и унгарският страж Гулаши спаси. После Виейриня размина Форсберг и стреля опасно точно покрай гредата.

В 17-ата минута Кнохе върна назад за вратаря Кастелс, който направи кошмарпно първо докосване и спъна Тимо Вернер, който беше с гръб към вратата, за дузпа с жълт картон. Десетката Емил Форсберг стреля на почти метър покрай лявата греда и това беше петата пропусната дузпа от общо 10 изпълнени този кръг в немския елит. Това е рекорд в историята на Германия за един кръг.

Десният бек на гостите Бернардо се покачи на гърба на Марио Гомес в наказателното поле, „вълците” обаче не получиха дузпа.

Пресата на Лайпциг продължи да тормози домакините и след паузата. Юсуф Поулсен стреля опасно малко над целта.

Мигът за Лайпциг настъпи 20 минути преди края. Датският национал Юсуф Поулсен подаде отляво за шведския Емил Форсберг, който опъна мрежата от 19 метра по диагонала в далечния долен десен ъгъл за 1:0.

Резервата Борха Майорал опита неуспешно да изпроси дузпа за Волфсбург. Кастеелс спаси с крак удар на резервата Оливър Бърк и така предотврати втори гол за гостите, но и 1:0 им стигна да изскочат на второ място в класирането. Волфсбург е 14-и с едва 6 точки.

Кимих: Байерн заслужаваше да продължи

"Беше страхотно да празнуваме с феновете ни"

Рубен Диаш: Единственият път сега е напред

„Нямахме ден срещу Реал“

УЕФА глоби Барселона

Заради поведение на фенове в мач от Шампионска лига

Германия остава без няколко футболисти за подготовката на Евро 2024

Със сигурност един измежду Байерн и Реал Мадрид ще играе финал в ШЛ, което обърква плановете на Нагелсман