Берое с втора победа в Балканската лига

Берое с втора победа в Балканската лига

„Зелено-белите“ се наложиха с 86:80 над македонския КК Кожув

Берое продължава със силните си изяви от началото на сезона. Във втора среща от група А „зелено-белите“ се наложиха с 86:80 над македонския КК Кожув. Това бе втори успех за старозагорци след този срещу Сигал (Прищина) миналата седмица в зала ДЗУ.

Най-резултатен за Берое в двубоя в Гевгелия бе Шейн Гибсън с 33 точки. Още точки 23 добави Омари Гудул.
 
Успехът срещу Кожув обаче дойде доста по-трудно от този срещу Сигал (Прищина). Берое спечели първата част на двубоя в Гевгелия с 26:19. След това обаче домакините се стегнаха и почти успяха да изравнят резултата след успех във втората част с 26:20. Така на почивката Берое се оттегли само с точка аванс – 46:45.

В третата част гонитбата в резултата продължи. Почти 4 минути след началото й домакините от Кожув успяха да изравнят за 56:56, но веднага след това старозагорци отново излязоха напред. С основен принос в този момент се оказа хърватското попълнение Стипе Тесия, който първо овладя важна борба в нападение след пропуск на Тодор Тодоров, а след това се намеси и в защита. Домакините направиха нов опит да обърнат резултата, но след минимален успех с 18:17 в тези 10 минути, Берое отново се оттегли с аванс от две точки – 64:62.

Две минути след началото на четвъртата част баскетболистите на македонския тим отново изравниха – 67:67. Успешна стрелба от зоната за три точки на Шейн Гибсън обаче върна аванса на гостите. С две успешни изяви на Омари Гудул баскетболистите на Берое дори увеличиха разликата на пет точки, преди домакините да я сведат до 1 – 76:77. Последва трето изравняване в двубоя, но и този път играчите на Берое се измъкнаха от трудната ситуация. Успех на домакините не донесе и четвъртото изравняване и „зелено-белите“ стигнаха до втория си успех в турнира.


Добрата новина за наставника на старозагорци Любо Минчев освен победата бе завръщането в игра на Юрай Сегарич. Гардът пропусна първите два мача от новия сезон заради получена след сблъсък с Омари Гудул контузия на коляното. Извън състава заради разтежение остава единствено Тихомир Желев. Варненецът изобщо не пътува за Македония, вместо това остана в Стара Загора и се подложи на специална физиотерапия. Надеждите са Желев да е готов за гостуването на Левски в събота. 

Фантастична България разби Норвегия с 88:57! (ВИДЕО)

Везенков се завърна с 22 точки за "лъвовете"

Пълна "Арена Ботевград" очаква националите по баскетбол за важния мач срещу Норвегия

Срещата от предварителните квалификации за Евробаскет 2029 започва днес в 19:30 ч. 

Агентът на ЛеБрон: Ако Никс не бяха станали шампиони, щеше да отиде там

Филаделфия 76ърс е една от потенциалните дестинации за ЛеБрон Джеймс

80% от билетите за мача между България и Норвегия в "Арена Ботевград" са продадени

Българска федерация по баскетбол обяви, че 80% от билетите за мача на националния отбор срещу Норвегия вече са продадени

ФИБА постави наше момиче сред звездите на Евро 2026 в Самоков

Международната федерация по баскетбол (ФИБА) постави българката Деница Манолова сред 10-те състезателки, които публиката трябва да следи по-внимателно по време на Европейското първенство за девойки до 20 години в дивизия В.

Реал (М) се раздели с треньора си

Испанският баскетболен тим Реал Мадрид се раздели официално със старши треньора Серджо Скариоло.