Реал Мадрид разби Легия с 5:1 на „Бернабеу” (ВИДЕО+СНИМКИ)

Борусия Дортмунд спечели в Лисабон и остана лидер в групата

Европейският клубен шампион Реал Мадрид победи без особени затруднения Легия Варшава с 5:1 в мач от група „F” на Шампионската лига.

Българският национал Михаил Александров не бе в групата на гостите, а наставникът на домакините Зинедин Зидан заложи на най-доброто, с което разполага и момчетата му не го разочароваха като решиха всичко още преди почивката на „Сантяго Бернабеу”.

Кристиано Роналдо преследваше стотния си гол в най-престижната клубна надпревара в Европа, но остана с 98 попадения на сметката си, защото не можа да се разпише.

Вместо това, Гарет Бейл стори това за първи път в тазгодишното издание на надпреварата.

В 16-ата минута уелският национал проби по десния фланг и с левия крак отбеляза гол номер 100 в груповата фаза на Шампионската лига през настоящата кампания.

Само три минути по-късно удар на капитана в този мач Марсело рикошира в Томаш Ядловец и спря в собствената му мрежа, ала почти веднага след подновяването на играта от центъра гостите получиха дузпа.

Данило фаулира Радович, който застана зад топката и я прати в обратния на Кейлор Наваш ъгъл за 1:2.

Реал обаче възстанови преднината си от два гола малко преди почивката. В 37-ата минута дебютиралият в надпреварата Марко Асенсио направи 3:1 след пас на Кристиано Роналдо.

При този резултат дойде почивката, а през второто полувреме Реал вкара още един гол. Лукас Васкес замени Хамес Родригес в 63-ата минута и пет по-късно се отблагодари за гласуваното доверие – 4:1.

Крайното 5:1 пък бе оформено от друга резерва – Алваро Мората, който влезе на терена в 64-ата минута и бе точен 20 по-късно.

След успеха Реал Мадрид събра 7 точки, колкото има и лидерът в групата Борусия Дортмунд.

„Жълто-черните” спечелиха с 2:1 визитата си на Спортинг в Лисабон. Пиер-Емерик Обамеянг откри резултата с гол още в деветата минута, а Юлиян Вагл направи 2:0 в 43-ата.

Бруно Сезар отбеляза за домакините в 67-ата минута, ала попадението му не бе достатъчно за нещо повече от почетна загуба.

След нея Спортинг остана с три точки в актива си, докато Легия няма спечелена такава след първите три кръга.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ, КЛАСИРАНИЯ В ГРУПИТЕ И РЕПОРТАЖИ ОТ ШАМПИОНСКАТА ЛИГА ВИЖТЕ ТУК.

Десет от Рома матираха Дженоа с 1:0 на "Олимпико"(ВИДЕО)

Лукаку вкара победния и може би последния си гол за "вълците"

Гуардиола намекна, че напускането му наближава

Испанецът спечели шестата си титла в Англия и не очаква да остане още дълго на "Етихад"

Барселона си гарантира второто място с класически успех (ВИДЕО)