Мораес: Искам един ден да се върна на „Армията”

Мораес: Искам един ден да се върна на „Армията”

"Разделям се с най-добри чувства с всички в ЦСКА - ръководство, треньори, съотборници и фенове"

Жуниор Мораес каза няколко думи преди заминаването си за Украйна, където ще продължи кариерата си, защитавайки цветовете на Металург /Донецк/.

Бразилецът изказа съжалението си, че напуска ЦСКА и благодари на всички в Борисовата градина, като обяви, че иска един ден отново да се върне там.

„Вече всичко между двата клуба е уредено. Напускам ЦСКА, но не завинаги. Искам един да се върна и отново да играя за този голям клуб. Сега ме чака ново предизвикателство.

Дано ЦСКА и Металург влязат в групите на Лига Европа. Когато подпиша личния си контракт, ще говоря повече. Сега мога да кажа, че се разделям с най-добри чувства с всички в ЦСКА - ръководство, треньори, съотборници и фенове.

Няма да ми е трудно да се адаптирам в Металург, тъй като преди година и половина тренирах 10 дни с тях по време на зимната подготовка.

Освен това, там са Велизар Димитров и бившият ми съотборник в ЦСКА Грегъри Нелсън. С тях ще направим добро трио в атака", заяви Мораес пред „Тема Спорт", минути преди да напусне България.

Левски е третият отбор с най-големи шансове да премине първия кръг на Шампионската

Българският първенец Левски е третият отбор с най-големи шансове да премине през първия кръг на Шампионската лига, твърди статистическата платформа Football Meets Data

Предстои седмото издание на „Турнира на талантите“

Между 22 и 24 май 2026 г. Национална футболна база ще бъде домакин на седмото издание на „Турнира на талантите“ – едно от най-значимите събития в календара на детско-юношеския футбол в България

Цветомир Найденов коментира съдиите за финала на Купата

Финансовият благодетел на ЦСКА 1948 Цветомир Найденов коментира съдиите за финала за Купата на България между ЦСКА и Локомотив Пловдив

Сангаре ще минава допълнителни тестове

Мустафа Сангаре ще премине допълнителни прегледи в следващите дни, пише "Тема спорт"

Световната гимнастика премахна всички ограничения срещу Русия и Беларус

Изпълнителният комитет на Международната федерация по гимнастика (World Gymnastics) отмени ограниченията за руските спортисти и им позволи да се състезават със собственото си знаме и химн, обявиха от организацията.

Локомотив (Пловдив) поиска друг съдия за финала с ЦСКА

"Смърфовете" не са доволни от назначението на Мариян Гребенчарски