Милан прекърши Ювентус след 9 поредни загуби (ВИДЕО+СНИМКИ)

Кинжален удар на Мануел Локатели направи разликата след несправедливо отменен гол на "Старата госпожа"

Невероятната серия на Милан от 9 поредни загуби срещу Ювентус във всички турнири приключи. „Росонерите” спечелиха дербито на 9-ия кръг в Серия А с 1:0 след гол на 18-годишния Мануел Локатели през второто полувреме.

Много години минаха, откакто двата отбора се бореха за върха в класирането, но в събота вечер излязоха на „Сан Сиро” като втори и първи с разлика от пет точки.

Рикардо Монтоливо, Давиде Калабрия, Андреа Бертолачи, Лука Антонели и Мати Фернандес отсъстваха за Милан, така че 18-годишният Мануел Локатели отново получи основна роля в халфовата линия. Бианконерите бяха без Джорджо Киелини, Марко Пяца, Квадво Асамоа и Роландо Мандрагора. Ернанес стартира след червения картон на Марио Лемина в Шампионската лига през седмицата в Лион (1:0).

Стадион „Джузепе Меаца” беше „разпродаден”, а домакините преследваха първи успех над „Старата госпожа” от ноември 2012 г. насам.

Милан обаче отправи едва 4 удара през първото полувреме (включително блокираните) през първото полувреме – по-малко от всички останали първи полувремена през този сезон.

Крайно дискусионна ситуация се разигра в 36-ата минута. Пянич изпълни свободен удар от дълбочина, прехвърлил всички в наказателното поле и забил се в горния ъгъл, като Донарума беше подлъган от опит да Бонучи да засече топката. След протести, продължили две минути, съдиите отмениха гола. Въпреки това, повторенията показаха, че Бонучи не е бил в засада, а Мехди Бенатия, така че теоретично това беше редовен гол.

С кинжален удар в 65-ата минута Милан откри и задържа преднината си до края. Сусо пусна от десния фланг за захождащия Локатели. Последният напредна по диагонал в наказателното поле и не остави никакви шансове на Буфон, отбелязвайки след рикошет в две от гредите.

В последната секунда Джанлуиджи Донарума, който е бил едва 13-годишен при последната победа над Милан над Ювентус, извади шут на Кедира в горния ъгъл.

За първи път от сезон 2009/10 насам Ювентус губи на „Сан Сиро” от Милан или Интер в един сезон.

Милан се изкачва на второто място, изпреварвайки Рома с 3 точки и изоставайки от Ювентус вече само с 2.