Симона Халеп стартира с победа в Шампионата на WTA в Сингапур

По-късно играят Кербер и Цибулкова

Румънската тенисистка Симона Халеп записа победа в първия мач от тазгодишното издание на Шампионата на WТА в Сингапур с награден фонд 7 милиона долара. Поставената под номер 3 Халеп се наложи над дебютантката в надпреварата на осемте най-добри през сезона Медисън Кийс (САЩ) с 6:2, 6:4 за 68 минути.

Вицешампионката от 2014 година стартира устремно и набързо поведе с 5:1 по пътя си към успеха в първия сет. Румънката дръпна с 4:2 и във втората част, но американката успя да изравни за 4:4, след което отново беше пробива в деветия гейм и това се оказа решаващо. Шестата в схемата Кийс определено показа нервност при дебюта си и допусна цели 41 непредизвикани грешки срещу едва 12 на съперничката си.

В другата среща от първия кръг на надпреварата в червената група по-късно днес ще се срещнат водачката в световната ранглиста Анжелик Кербер (Германия) и Доминика Цибулкова (Словакия).