Катар официално призна за първи смъртен случай при строеж на стадион за световното

Катар официално призна за първи смъртен случай при строеж на стадион за световното

В строежа на стадионите участват предимно чуждестранни работници

Организаторите на световното първенство в Катар през 2022 година съобщиха за първия случай на работник, загинал при трудова злополука по време на строеж на стадион за предстоящия Мондиал. Фаталният инцидент се е случил в събота сутринта на стадион "Ал Вакра", съобщиха организаторите. Подробности за възрастта, националността, както и как точно се е стигнало смъртта не бяха съобщени, тъй като все още тече разследване. 

 

В строежа на стадионите в Катар участват предимно чуждестранни работници, които рискуват непрекъснато живота и здравето си. Според редица организации, следящи за спазването на човешките права, до момента в Катар са загинали десетки други работници по време на изграждането на инфраструктурата за световното първенство. От катарска страна обаче отричат обвиненията и казват, че другите умрели работници не са загинали при работни инциденти.

Неймар: Сърцето ми винаги ще принадлежи на Сантос

Нападателят на Сантос Неймар сподели емоциите си след мача от 38-ия кръг на бразилското първенство, в който неговият отбор победи Крузейро с 3:0.

Официално: Серхио Рамос остана без отбор

Да, това беше последният ми мач, призна бранителят

Интер Маями стигна до титлата в МЛС, Меси герой

Трета купа за аржентинеца в САЩ

Меси и Интер Маями триумфира в МЛС (ВИДЕО)

Две асистенции на аржентинеца за успеха

Стоичков с важна роля преди Световното (ПЪЛНА ПРОГРАМА)

Легендата на българския и световен футбол Христо Стоичков взе участие в церемонията, на която ФИФА официално представи програмата по дни и часове на Мондиал 2026 следващото лято.

Почетино иска да се върне във Висшата лига

Селекционерът на националния отбор на САЩ Маурисио Почетино изрази увереност, че един ден ще се завърне в английската Висша лига и в Шампионската лига, предаде АП.

Анчелоти след жребия: Трудна група

Няма да имаме големи проблеми с климата, вярва селекционерът на Бразилия

Поченито: Нищо няма да е лесно

Имаме много пресни впечатления, призна треньорът на "янките"

Скалони хвали съперниците на Аржентина

Австрия в група със световния шампион