Верея спря пропадането, но Нафтата си тръгна с точка от "Трейс Арена" (ВИДЕО)

Два гола за пет минути през втората част в дербито на новаците за 1:1, силен мач и важна грешка на вратаря на Нефтохимик

Верея спря серията си от четири поредни загуби, но Нефтохимик спечели втора точка навън при 1:1 в дербито на новаците за завършек на 11-ия кръг в Първа лига. След скучна първа част Нафтата поведе чрез Емануил Манев в 68-ата минута, но представилият се иначе отлично вратар Янко Георгиев не успя да се справи с далечен шут на Георги Ангелов пет минути по-късно за 1:1.

В класирането Верея остава 11-и с 11 точки, Нефтохимик е под тях с 8, колкото има и Локо (ГО). Последен остава Монтана с 5. Верея за първи път спечели точка от губеща позиция този сезон.

Първата част на „Трейс Арена” беше прекалено предпазливо изиграна дори за стандартите на Верея и Нефтохимик. Домакините имаха по-добрите положения, но те се брояха на пръстите на едната ръка.

Първият опасен момент дойде едва в 29-ата минута, когато Момчил Цветанов шутира силно отдалеч, а Янко Георгиев извади с една ръка над гредата в корнер.

Четири минути след това Елиаш получи в коридор сам срещу вратаря и чукна покрай него, но претенциите му за дузпа останаха нечути от главния съдия Станислав Ставров. Три минути преди почивката Елиаш копна елегантно за Георги Ангелов, който не нацели топката след умело овладяване на гърди, това се превърна във финт, но вратарят го изпревари за втората топка.

За цялата първа част бургазлии можеха да се похвалят в атака само с една бърза контра, при която Венци Христов върна от аутлинията към дузпата, но Манев избърза и топката остана зад него.

Липсата на голови положения продължи и в началото на втората част, но мачът постепенно започваше да става по-жив. В 59-ата минута новото попълнение на Верея Осман Балде центрира меко на главата на Елиаш, но той от чудесна позиция насочи право във вратаря, който закова на голлинията.

Неразбирателство в домакинската защита и находчив Венци Христов помогнаха на Нафтата да поведе в 68-ата минута. Манев пусна за Венци Христов напред, той надбяга двамата централни защитници, овладя с гръб към вратата и между трима заложи фронтално за Емануил Манев, който отблизо насочи в долния ляв ъгъл – 1:0 за гостите.

Верея обаче успя да изравни само пет минути по-късно след слаба намеса на направилия иначе много силен мач вратар Янко Георгиев. Балде подаде на Георги Ангелов извън наказателното поле и той пробва късмета си с нисък силен удар, Георгиев имаше лоша видимост и кълбото го изненада покрай ръцете му за 1:1.

В последните 10 минути Верея натисна за победен гол. Михаел Орачев изчисти и спря опасна бърза контра на домакините, а Грънчов имаше късмет да не си вкара автогол с изчистване с глава.

Янко Георгиев остави едната точка за Нефтохимик в 88-ата минута, като успя да отрази мощно воле на резервата Педро Еуженио от 10-ина метра.

Вижте какво съобщиха от „Лаута“

Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс!

Бонусът за елита на платформата за онлайн спортни залози efbet.com важи до края на сезона