Занев вкара, но Амкар отпадна с дузпи за втора поредна година за Купата на Русия (ВИДЕО)

Урал спечели на стадион "Звезда" след 1:1 за 120 минути и 4:2 при дузпите

Точно както и през миналия сезон, Амкар (Перм) отпадна след дузпи от турнира за Купата на Русия. Петър Занев игра цял мач и вкара първата дузпа след 120 минути в осминафинала при 1:1 срещу Урал, който надделя при 11-метровите удари с 4:2.

През миналия сезон Амкар загуби с дузпи полуфинала срещу Зенит.

Днес Петър Занев изведе тима на стадион „Звезда” в Перм, но гостите от Урал (Екатерининбург) поведоха в 38-ата минута след центриране от корнер, което беше засечено от аржентинския защитник Пабло Фонтанело за 1:0.

Четвърт час преди края роденият в Грузия полузащитник Роланд Гиголаев изравни с топовен изстрел отдалеч за Амкар и вкара мача в продължения.

Това оживи публиката и отбора на домакините, но Занев и компания не стигнаха до нов гол и се наложи да се изпълняват дузпи.

Петър Занев, който отново е български национал след повиквателна от Петев, вкара първата дузпа за домакините и има даде добър старт, но после голмайсторът Гиголаев и нападателят Прокофиев изпуснаха от бялата точка за Амкар, а замбийският халф Чисамба Лунгу прати Урал на четвъртфинал с точна дузпа за 4:2.

Предпоследният Гранада си тръгна с точка от Билбао (ВИДЕО)

След равенство 1:1

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини