Марио Гомес класира напред Волфсбург, конфузни загуби за Майнц и Дармщад

Елитните Майнц и Дармщад отпаднаха за Купата на Германия след загуби от по-нискоразредни съперници

Марио Гомес класира Волфсбург за третия кръг в турнира за Купата на България. Опитният нападател вкара единствения гол при успеха с 1:0 като гост на Хайденхайм.

Втородивизионният Хайденхайм нямаше загуба от края на август, но на неговия „Фойт Арена” Марио Гомес се разписа в началото на втората част.

Елитните Майнц и Дармщад отпаднаха като гости на по-нискоразредни съперници.

Майнц, чиято собственост е българския национал Тодор Неделев, загуби с 1:2 визитата на Гройтер Фюрт.

Джон Кордоба даде преднина на Майнц в 68-ата минута, но „зелените” от Втора Бундеслига направиха късен обрат с голове на турчина Серкан Сераер (’79) и Ветон Бериша (’90).

Дармщад претърпя по-голям срам и отпадна с 0:1 от Астория Валдорф, който играе в Регионаллигата.

Хановер смаза Фортуна (Дюселдорф) с 6:1 в битка между два тима от Втора Бундеслига.