Кузманов се класира за полуфиналите в Турция

Димитър елиминира осмия в схемата представител на домакините Алтуг Челикбилек с 6:0, 4:6, 6:3

Националът на България за "Купа Дейвис" Димитър Кузманов се класира за полуфиналите на турнира по тенис на твърди кортове в турския курорт в Анталия с награден фонд 10 хиляди долара. Поставеният под номер 1 Кузманов елиминира осмия в схемата представител на домакините Алтуг Челикбилек с 6:0, 4:6, 6:3 след 2:10 часа игра.

23-годишният пловдивчанин взе безапелационно първия сет, но във втория допусна единствен пробив в седмия гейм и позволи на съперника да изравни резултата. В решаващата трета част българинът поведе с 3:0 и до края задържа преднината си. Така той си осигури 6 точки за световната ранглиста и 502 долара.

Българинът се стреми към първи финал в турнирите на ITF от средата на юни в родния Пловдив и общо четвърти за сезона. Той няма титла от октомври миналата година също в Анталия.

В схемата на двойки Кузманов и съотборникът му в българския национален отбор Александър Лазов, поставени под номер 2, излизат по-късно днес на полуфиналите срещу Хавиер Пулгар-Гарсия (Испания) и Стефан Стърланд-Маркович (Великобритания).

Томова на 81-о място в световната ранглиста

Вижте новата класация при дамите и българките в нея

Гришо загуби позиция в ранглистата, но остана в топ 10

Вижте класацията при мъжете и българите в нея

Ива Иванова триумфира с титлата на сингъл на турнир от категория J200 на ITF в Истър