Спектакъл в Разград! Осем гола, червен картон и победа на Лудогорец срещу Дунав (СНИМКИ+ВИДЕО)

Българският шампион бе гост на собствения си стадион и спечели един от най-лудите мачове в Първа професионална лига

Лудогорец и Дунав (Русе) сътвориха един от най-интересните мачове от началото на сезона в българския шампионат. На "Лудогорец Арена" в Разград, където зелените бяха символични гости, шампионите победиха с 5:3 в мач с няколко обрата и хеттрик на Клаудиу Кешеру, който беше в основата на успеха за разградчани.

Срещата започна с осезаемо превъзходство на Лудогорец, но Дунав беше отборът, който откри резултата. В 14-та минута Антон Огнянов намери Будинов в наказателното поле и нападателят на русенци преодоля Борян отблизо. В ответната атака, преди да измине и минута, Лудогорец изравни. Светослав Дявков открадна топка на аута и върна към чакащия на първа греда Кешеру. Румънецът не сбърка отблизо.

В 30-та минута отново той беше в прегръдките на съотборниците си, след като изпревари Луков при изпълнение на корнер и заби втория гол на сметката си с глава. Три минути по-късно, равенството отново бе възстановено. Йордан Минев сбърка фрапантно, след като вместо да изчисти топка в наказателното поле, изчака Борян да я улови, а от суматохата се възползва Васил Шопов, който нямаше проблем да отбележи.

Ключови думи: Лудогорец

Бабич: Разочаровани сме, заслужавахме равен