Гамейро и Караско се развихриха при успех на Атлетико над Малага (ВИДЕО)

„Дюшекчиите” спечелиха мач с 6 гола и два червени картона

Атлетико Мадрид се наложи като домакин над Малага с 4:2 и вече е втори в класирането на Примера.

По два гола за домакините в срещата от десетия кръг отбелязаха Яник Ферейра-Караско и Кевин Гамейро, докато за гостите точни бяха Сандро Рамирес и Игнасио Камачо.

Опонентите завършиха мача с по 10 души, понеже Стефан Савич и Чори Кастро бяха изгонени.

Двубоят на „Висенте Калдерон“ в Мадрид очаквано започна с по-добра игра на домакините, които поведоха в резултата още в седмата минута, когато след хубава комбинация намиращият се в супер форма Караско прати топката в десния ъгъл на вратаря за 1:0.

Натискът на „червено-белите“ продължи и след няколко добри ситуации се стигна до 24-ата минута, в която Кевин Гамейро се оказа най-съобразителен и направи 2:0.

Малага се върна в мача в 31-ата минута, когато Сандро Рамирес бе точен от пряк свободен удар, ала точно преди почивката Антоан Гризман изведе Кевин Гамейро и той безпроблемно направи 3:1.

Втората част не започна особено добре за „дюшекчиите“. Те останаха в намален състав, след като Стефан Савич получи втори жълт и съответно червен картон в 60-ата минута. Само 4 минути по-късно Малага върна интригата в мача. Игнасио Камачо засече центриране от корнер и намали на 3:2, след силен удар с глава, оказал се неспасяем за Облак.

Въпреки това Атлетико не спря да атакува и в 86-ата минута Караско оформи крайното 4:2 след мощен удар в левия ъгъл на вратата, пазена от Камени.

Само минута по-късно пък Чори Кастро от състава на гостите бе отстранен и така двата тима завършиха срещата с равен брой футболисти.

С днешния си успех отборът на Атлетико се върна временно на второто място, преди мача на шампионите от Барселона по-късно тази вечер. Малага пък остава 11-ти.

Съдия от Нидерландия сътвори здрав скандал

ОБЗОР: Брест спечели последната френска квота за Шампионската лига (ВИДЕО)

С победа над Тулуза

Десет от Рома матираха Дженоа с 1:0 на "Олимпико"(ВИДЕО)

Лукаку вкара победния и може би последния си гол за "вълците"

Гуардиола намекна, че напускането му наближава

Испанецът спечели шестата си титла в Англия и не очаква да остане още дълго на "Етихад"

Барселона си гарантира второто място (ВИДЕО)