Монтана взе лесни три точки от апатичен Ботев (ВИДЕО)

Футболистите на Атанас Джамбазки спечелиха с 3:1 срещата от 13-ия кръг на Първа лига

Без да срещне особена съпротива Монтана спечели с 3:1 домакинския си мач срещу Ботев (Пд), в изтегления 13-и кръг на Първа лига. Резултатът на двубоя, който бе игран на градския стадион в Ловеч, бе открит от Стивън Петков в 31-ата минута. Сергей Георгиев удвои в 57-ата, а Стивън Петков отново бе точен в 70-ата. Крайният резултат оформи Жоао Паоло в третата минута от добавеното време. Така Монтана прекъсна неприятната серия от пет поредни мача без победа (последната такава идва на 16 септември срещу Нефтохимик), като това бе и първи успех на тима начело с Атанас Джамбазки.

Първото полувреме на срещата, която бе наблюдавана от националния селекционер Петър Хубчев,  не се отличаваше с особена динамика, като Монтана имаше лек превес във владеенето на топката и показа по-организирана игра.

Стивън Петков пробва удар, който не затрудни Георги Георгиев, а колегата му на вратата на Монтана в 14-ата минута за малко да допусне комичен гол, след като топката му бе върната от Дяков и я пусна под крака си, но успя да се върне на време и да спре кълбото да мине голлинията.

Стивън Петков се размина с топката в 29-ата на няколко метра от голлинията, но две минути по-късно бе на правилното място и откри резултата. Фернандо да Силва центрира от корнер, Стенио не успя да опази Петков, който с точен удар с глава даде аванс на Монтана.

Може би най-чистата ситуация за Ботев бе в 37-ата, когато Кутев засече с глава топката, но не успя да насочи точно и прати в аут.

След почивката Монтана показа още по-агресивен футбол, а на другия полюс „жълто-черните” не блеснаха с нищо за 45 минути.

Да Силва в 49-ата от много трудна позиция успя да нанесе удар, който затрудни Георгиев, а при добавката футболистът на Монтана прати от 10-ина метра топката в гредата.

Натискът на Монтана даде резултат в 57-ата минута, когато Сергей Георгиев спря на гърди топката, освободи се от върналия се Крум Стоянов и със силен удар по земя покачи на 2:0.

Само две минути по-късно от почти идентична позиция Георгиев отново шутира, този път без успех.

Контохристос центрира в 70-ата минута в пеналта на гостите, Стивън Петков отново надскочи отбраната на Ботев и отправи удар с глава, а Георги Георгиев се намеси много лошо и инкасира трето попадение в мрежата си.

Във финалните минути на двубоя Ботев се „събуди” и се хвърли в атака, а Косоко с удар от дъгата на големия пеналт разтресе напречната греда.

В добавеното време Жоао Паоло вкара красив гол, отсрамвайки своя тим.