„Червените” не можаха да спрат полета на Лудогорец (ВИДЕО+СНИМКИ)

Шампионите с осма поредна победа в елита, десетима от ЦСКА с първи гол в Разград

Отборът на Лудогорец постигна осмия си последователен успех в Първа професионална лига, след като записа домакинска победа 2:1 над ЦСКА-София в последния мач от XIII кръг.

Така българските шампиони се изравниха с лидера в класирането Левски, но имат и двубой по-малко, докато „червените” вече изостават с цели 10 точки от двата тима.

Разградчани вкараха по едно попадение преди и след почивката, а гостите от столицата доиграха срещата с човек по-малко, защото Рафаел Перез получи два жълти картона и бе изгонен в 71-ата минута. Въпреки това обаче те вкараха дебютното си попадение в Разград секунди преди края на добавеното време.

Иначе двубоят започна равностойно и бе такъв до 28-ата минута, в която Вандерсон показа класа и откри резултата. Той проби през центъра и стигна до границата на наказателното поле, откъдето с остър удар прати топката в мрежата на Георги Китанов за 1:0.

Не след дълго Клаудиу Кешеру пропусна страхотна възможност да направи резултата 2:0, а точно преди почивката възстановеният Густаво Кулма можеше да изравни, ала стреля с глава покрай вратата.

Така полувремето приключи при резултат 1:0, а преди началото на второто наставникът на гостите Едуард Йорданеску направи смяна и пусна в игра Кирил Десподов вместо Арсенио Нунеш.

Българският нападател раздвижи играта на „армейците” в нападение и още в 50-ата минута бе близо до гола, ала бе изпреварен от върналия си титулярното място вратар Владислав Стоянов.

Последва удар на Натанаел, а в 61-ата минута Козмин Моци вкара втория гол в дербито на кръга. Румънецът се извиси над всички след центриране от корнер и стреля с глава, при което Китанов се намеси нерешително и топката спря в мрежата му – 2:0.

Междувременно зачестиха единоборствата на терена и при едно такова, в 71-ата минута, Рафаел Перез получи втория си жълт картон и остави ЦСКА с човек по-малко.

Въпреки това, гостите все пак успяха да вкарат дебютното си попадение в Разград за първенство, макар и то да се оказа утешително.

В добавеното време възстановилият се точно преди сблъсъка Густаво Кулма реализира красив гол с удар от границата на пеналта, оставил безпомощен Влади Стоянов.

13 1 Горна Оряховица 13 3 Ключови думи: Лудогорец
Тържествата за юбилея започнаха с поднасяне на цветя пред паметната плоча на Етър

Бончо Генчев припомни, че "виолетовата" школа е дала на България много големи футболисти

Ники Михайлов и Живко Миланов минаха изпити на "Герена"

На двамата им предстои дипломиране в Национална спортна академия "Васил Левски"

Лудогорец е на 90 минути от нов финал за Купата на България

Разградчани изковаха солиден аванс от 3:0 срещу Хебър в първия мач и реваншът изглежда протоколен