Погба и Ибра върнаха Манчестър Юнайтед към победите (ВИДЕО+СНИМКИ)

Златан сложи край на сушата, но пропуска дербито с Арсенал, Погба вкара с мощна тупалка за 3:1 над Суонзи в Уелс

Златан Ибрахимович прекъсна головата си суша с две попадения, Пол Погба също се разписа, а Манчестър Юнайтед се върна на победния път след 3:1 като гост на закъсалия Суонзи в 11-ия кръг на Висшата лига. Жозе Моуриньо беше наказан и изгледа победата от трибуните.

И трите попадения за „Червените дяволи” паднаха между 15-ата и 33-ата минута, а Уейн Рууни се отчете с две асистенции. Успехът е първи за тима на Жозе Моуриньо в първенството от 24 септември насам след четири мача без победа през октомври. Лошата новина за Манчестър Юнайтед е, че Златан Ибрахимович получи жълт картон и ще бъде наказан за голямото дерби с Арсенал следващия уикенд на "Олд Трафорд".

Манчестър Юнайтед изравни Евертън с 18 точки на шеста позиция, но изостава на осем от лидера Ливърпул. Суонзи остава на предпоследното 19-о място със само 5 точки, колкото има и последния Съндърланд.

Специалния беше много недоволен след загубата от Фенербахче с 1:2 в Лига Европа и направи цели шест промени в състава. Той на практика бе направил рокади във всяка линия, като най-много бяха в защита и по крилата – Фил Джоунс и Маркос Рохо си партнираха в центъра на защитата, Фелайни  и Карик бяха опорни халфове, Погба получи свобода зад Ибрахимович, а Рууни и Мата оперираха по крилата за сметка на Рашфорд и Марсиал, които останаха резерви. Схемата не беше 4-2-3-1 или 4-3-2 както се очакваше, а по-скоро 4-4-2 или 4-4-1-1 с Погба зад Златан.

Мачът на „Либърти” започна с отлично овладяване на Рууни на гърди в наказателното поле, но техничният му удар мина много близо покрай далечната греда.

Пол Погба откри резултата с много красиво воле извън наказателното поле в 15-ата минута. Рууни и Ибра комбинираха в центъра, пасът на Погба над защитата за Рууни не мина, но най-скъпият футболит в света посрещна отбитата топка с мощно воле от над 20 метра и не остави шанс на Фабиански в десния ъгъл.

Фелайни изпусна възможност веднага да удвои, но Юнайтед имаше пълен контрол и вторият гол не закъсня. Играеше се 20-та минута, когато Рууни проби по лявото крило и подаде на Ибрахимович пред наказателното поле, шведът се нагласи и по земя преодоля вратаря в близкия ляв ъгъл – 2:0 и втори гол за Юнайтед с удар извън наказателното поле.

Още към 30-ата минута феновете на Суонзи скандираха срещу новите американски собственици на клуба, а Юнайтед ги „зарадва” с трети гол в мрежата на любимия им отбор.

Де Хеа изрита силно напред, Ибра укроти за Рууни, който му върна през центъра, Златан с доза късмет финтира Анхел Ранхел и с левия крак насочи под гредата за втория си гол, довел до 3:0.

На почивката Боб Брадли извади статичния Фернандо Йоренте и пусна на негово място Джеферсън Монтеро, което направи „лебедите” по-опасни в атака.

Юнайтед се чувстваше комфортно в Уелс, но домакините най-накрая натиснаха след 60-ата минута и това им донесе поне един гол. Гилфи Сигурдсон центрира от свободен удар, а централният защитник Майк ван дер Хоорн се измъкна от Погба и с глава матира Де Хеа в десния ъгъл за 3:1.

Ибрахимович и Мата получиха първите жълти картони в мача в последните 15 минути, а между картоните сантиметри разделиха Мата от четвърти гол след подаване на вдъхновения днес капитан Уейн Рууни.