ТП Мазембе спечели Купата на Африканската конфедерация

Тимът триумфира с общ резултат 5:2 от двата мача срещу Мулудия Оран от Алжир

Райнфорд Калаба вкара два гола за ТП Мазембе Енгелберт (ДР Конго) при успеха с Мулудия Оран (Алжир) с 4:1 във втората финална среща от турнира за Купата на Африканската конфедерация. Първата среща завърши 1:1, а с общ резултат 5:2 конгоанците печелят втория клубен турнир на Черния континент за първи път в историята си.

Само след 7 минути игра домакините от ТП Мазембе откриха резултата чрез Мервил Бопе, който реагира най-бързо при отбила се топка от гредата след удар от фаул на Жан Касусула. Замбийският национал Калаба минута преди края на първото полувреме удвои резултата с мощно воле. В 62-ата минута отново Калаба се разписа, след като при подаване в наказателното поле изпревари защитата на гостите и вкара за 3:0.

Четвърт час преди края на редовното време алжирците върнаха едно попадение чрез Софиян Кадир, но само след 60 секунди отново авансът на домакините беше увеличен на 3 гола с попадението на Джонатан Болинги, разписал се за 4:1. ТП Мазембе през миналата година спечели Африканската Шампионска лига, а през този сезон след отпадане в групите слезе във втория турнир, но пък триумфира като победител.