Ван Бастен: Видео повторения ще направят футбола по-честен

Ван Бастен: Видео повторения ще направят футбола по-честен

"Това е нашата цел", посочи директорът на ФИФА по техническото развитие и легенда на Холандия

Директорът на ФИФА по техническото развитие и легенда на холандския футбол Марко ван Бастен заяви, че въвеждането на видео повторения ще направи играта по-честна, но това няма да измени същината на спорта.

"Спортър ще си остане същият. Това, което имаме положително, е допълнителният чифт очи, който да помага на съдиите. Надявам се, че по този начин футболът ще стане по-честен, защото това е нашата цел", добави Ван Бастен.

"Според мен тази промяна е нужна и е за доброто на всички. Вероятно ще трябва време, докато играчите и съдиите се адаптират, но това ще бъде една положителна промяна. Системата за видео повторения вече се тества в Австралия, Бразилия, Германия, Италия, Холандия, Португалия и САЩ. Във вторник такъв тест ще бъде проведен и по време на приятелския мач между Италия и Германия, който ще се играе в Милано. До 2018 година от ФИФА трябва да решат дали ще въведат системата за видео повторения.

В Румъния: Божидар Чорбаджийски в отбора на кръга

Българският защитник се разписа във вратата на ФКСБ

Рашфорд договори личните си условия с Барселона

Манчестър Юнайтед иска за нападателя €30 млн. и държи на трансфер това лято

Нойер титуляр за Германия на Мондиала

Ветеранът Мануел Нойер е включен в състава на Германия за Световното първенство и се очаква да бъде титулярен вратар на Мондиала това лято, съобщи ДПА.

Ница ще оцелява в елита на Франция при закрити врата

Френската професионална футболна лига постанови, че реваншът на Ница в плейофния мач за оставане в Лига 1 срещу Сент Етиен ще се играе при закрити врати.

Футболната асоциация на Англия започна разследване срещу Саутхяпмтън

Футболната асоциация (ФА) на Англия започна разследване срещу Саутхямптън заради шпионския скандал, който се разрази след реванша от полуфиналните плейофи за промоция във Висшата лига.

Станич стана голмайстор на Лига Европа

Петар Станич, полузащитникът на Лудогорец, официално приключи сезона като водещ реализатор в Лига Европа.