Ямбол спря победната серия на Академик Бултекс 99

Възпитаниците на Петър Петров водеха през по-голямата част от мача и контролираха играта, за да стигнат до третия си успех за сезона

Ямбол спря победната серия на Академик Бултекс 99 след 94:81 като домакин. Възпитаниците на Петър Петров водеха през по-голямата част от мача и контролираха играта, за да стигнат до третия си успех за сезона. Ямболии имат и две загуби.  За пловдивчани пък това беше първа загуба след три поредни успеха. Те вече също са с актив 3-2.

В следващия кръг Ямбол гостува на Балкан, а Академик Бултекс 99 посреща Спартак Плевен.

За победителите Николай Върбанов записа 23 точки и 5 борби, 22 наниза Евгени Иванов (4 тройки), а 15, 6 борби и 5 асистенции регистрира Венцислав Петков. Стоян Петков се включи с 14 точки и 10 борби. За Академик Джордан Семпъл записа 20 точки и 15 борби, а по 19 отбелязаха Оскар Белфийлд и Шакир Смит.

Балкан победи Черноморец и взе аванс в серията (ВИДЕО)