Юве надви Милан, но даде три жертви

След минимален успех Юве се изравни по точки с Интер в класирането на турнира „ТИМ”

Италианският шампион Ювентус постигна успех във втория си мач от тристранния турнир „ТИМ”, след като надделя с минималното 1:0 над своя подгласник в Серия „А” – Милан, а преди това отстъпи със същия резултат пред Интер.

Успеха на „бианконерите” донесе черногорският национал Мирко Вучинич, който си изработи и после сам реализира отсъдената след театралното му падане дузпа в 31-ата минута.

Срещата се игра на стадион „Сан Никола” в Бари, но теренът на съоръжението бе в доста лошо състояние след предишния дуел, а това доведе до три контузии, които със сигурност ще помрачат настроението на „черно-белите”, въпреки победата им.

Техният наставник Антонио Конте замени принудително Симоне Пепе, Мирко Вучинич и новото попълнение Мартин Касерес.

Така Юве се изравни по точки с Интер в класирането на турнира, който се играе на принципа всеки срещу всеки.

Мачовете в него са от по 45 минути, като за успех се дават по 3 точки, а при равенство се изпълняват дузпи и победителя печели 2 точки, а загубилият 1.

Последният мач от надпреварата противопоставя миланските Интер и Милан.

Стартови състави:

Юве: Сторари (’25 - Леали), Лусио, Мази, Касерес (’45 - Лихтщайнер), Циглер, Видал (’25 - Пациенца), Асамоа, Пепе (’38 - Унтерзее), Падоин, Вучинич (’43 - Матри), Боакйе;

Милан: Амелиа, Де Шилио, Бонера, Йепес, Тайво, Траоре,  Емануелсон, Амброзини, Ел Шаарави, Боатенг, Робиньо;