Аталанта отдалечи Рома от върха в 90-ата минута (резултати+репортажи)

Аталанта отдалечи Рома от върха в 90-ата минута (резултати+репортажи)

Чочев и Тонев не играха

Рома изостана със 7 точки от лидера Ювентус след загуба 1:2 от Аталанта в 13-ия кръг на Серия А. „Вълците” загубиха гостуването си на „бергамаските” в последната минута.
 
Милан може да излезе втори с пет точки изоставане, ако победи Интер в дербито на Милано по-късно тази вечер.
 
Аталанта, който се намира във великолепна форма, е само на точка от Рома и с равни с Милан и Лацио.
 
Франк Кеси реализира дузпа в последната минута, за да осигури пета поредна победа в първенството на „бергамаските”. Нарушението извърши Ленадро Паредес срещу Папу Гомес.

Рома поведе от дузпа пет минути преди почивката след впечатляваща работа отстрана на Един Джеко. Той овладя дълга топка и комбинира с устремилия се Мохамед Салах. Ударът на египтянина срещна ръката на Рафаел Толой.
 
Диего Пероти намери долния ляв ъгъл и даде заслужена преднина на „вълците”, които доминираха през първото полувреме, като Салах пропусна още няколко златни възможности.
 
Аталанта, който спечели 19 от възможни 21 точки от 26 септември насам, атакуваше повече през второто полувреме и заложи на халфа Марко Д’Алесандро, който замени защитника Андреа Масиело.
 
Домакините се бориха отчаяно за изравнителното попдение, въпреки че оставяха пространства за контраатаки на Рома. Въпреки това, рискът се отплати малко след час игра.
 
Леонардо Спинацола изведе Кеси, чийто ниско центриране предизвика неразбирателство между защитника на Рома Костас Манолас и вратаря Войчех Шчесни, а бранителят Матия Калдара изигра ситуацията великолепно за 1:1.
 
Аталанта удари и греда след рикоширал удар на Ремо Фройлер преди победния гол от дузпа на Кеси. 
 
Лацио победи с 3:1 Дженоа в мач от 13-я кръг на Серия А и затвърди заявката си за участие в Шампионска лига следващия сезон.
 
Отборът на Симоне Индзаги бе достатъчно солиден срещу "грифоните" и поведе още в 10-та минута с прекрасен гол от воле на Фелипе Андерсон. До края на първото полувреме повече голове не паднаха, но в началото на второто това се промени.
 
Лукас Окампос изравни за Дженоа с добре изработен гол в 52-та минута. Само 5 минути по-късно обаче Фелипе Андерсон изработи дузпа, която Лукас Биглия реализира за 2:1.
 
Това срина самочувствието на гостите и скоро те допуснаха и трети гол. Негов автор бе Уолъс, който вкара в 65-та минута. В края на мача Лукас Орбан от Дженоа получи червен картон.
 
Това бе 8-ми пореден мач на Лацио без загуба, което изкачи "орлите" до 4-то място в класирането, с равни точки с третия Милан и само на точка от втория Рома.
 
Сампдория показа воля и стигна до успех срещу Сасуоло с 3:2, след като до 84-ата минута губеше с 0:2. И петте гола в срещата от 13-и кръг на италианския шампионат бяха реализирани през второто полувреме.
 
Федерико Ричи от гостуващия тим откри резултата в 64-ата минута, а в 74-ата Антонино Рагуза удвои преднината на Сасуоло. Домакините обаче не се предадоха и в 84-ата минута Фабио Куалярела върна един гол (№100 за него в Серия А), а Луис Муриел в 89-ата изравни резултата. В 81-ата колумбиецът Муриел вкара втория си гол в срещата, с който Сампдория спечели домакинския си мач.
 
Тимът от Генуа е десети в класирането с 18 точки, а Сасуоло с 13 заема 16-а позиция.
 

Серия А на Италия, 13-и кръг, резултатите от неделя:
 
Сампдория – Сасуоло 3:2
0:1 Рики (64’)
0:2 Рагуса (74’)
1:2 Куалярела (84’)
2:2 Муриел (86’)
3:2 Муриел (90’ дузпа)
 
Кротоне – Торино 0:2
0:1 Белоти (80’)
0:2 Белоти (89’)
 
Емполи – Фиорентина 0:4
0:1 Бернардески (27’)
0:2 Иличич (47’ дузпа)
0:3 Бернардески (61’)
0:4 Иличич (67’)
 
Лацио – Дженоа 3:1
1:0 Андерсон (11’)
1:1 Окампос (52’)
2:1 Билия (58’ дузпа)
3:1 Уолъс (66’)
                Червен картон – Орбан (90’ Дженоа)
 
Аталанта – Рома 2:1
0:1 Пероти (40’ дузпа)
1:1 Калдара (62’)
2:1 Кеси (90’ дузпа)
 
Болоня – Палермо 3:1
0:1 Несторовски (9’)
1:1 Дестро (20’)
2:1 Джемайли (67’)
3:1 Вивиани (72’)
 
21:45 Милан – Интер
 
От събота:
Киево – Каляри 1:0
Удинезе – Наполи 1:2

    

Манчестър Юнайтед удари аутсайдера Уулвърхемптън (ВИДЕО)

Манчестър Юнайтед постигна убедителна победа с 4:1 при визитата си на последния в класирането Уулвърхемптън на „Молиню“.

Впечатляващ Милан обърна Топино от 0:2 като гост (ВИДЕО)

Милан постигна впечатляващ обрат и спечели с 3:2 срещу Торино като гост.

Норвегия обяви контроли с Нидерландия и Швейцария преди Световното

Норвегия ще играе приятелски мачове с Нидерландия и Швейцария през март по време на подготовката си за Световното първенство в Северна Америка.

Мануел Нойер ще играе срещу Спортинг

Треньорът на Байерн (Мюнхен) Венсан Компани говори пред медиите преди утрешното домакинство на Спортинг (Лисабон) в Шампионската лига

Брюж уволни треньора си преди домакинството на Арсенал

Клуб Брюж уволни треньора Ники Хайен два дни преди да бъде домакин на Арсенал в Шампионската лига и го замени с бившия си мениджър хърватина Иван Леко.

Контузените в Барса се оправят

Старши треньорът на Барселона Ханзи Флик заяви, че отборът му е близо до преодоляване на проблемите с контузии, които повлияха на резултатите им през последните месеци.

Жребият е хвърлен: Вижте двойките за ФА КЪП

Жребият за третия кръг на най-стария футболен турнир в света – ФА Къп – бе изтеглен и донесе на феновете няколко интригуващи сблъсъка.

Пьотровски с първи гол след трансфера от Лудогорец (ВИДЕО)

Полският национал Якуб Пьотровски отбеляза първото си попадение с екипа на Удинезе, след като бе привлечен от Лудогорец. Това се случи при домакинското поражение с 1:2 срещу Дженоа в мач от 14-ия кръг на Серия А.

Треньорът на ПСВ хвали Диего Симеоне

Диего Симеоне беше похвален от треньора на ПСВ Айндховен Петер Бош, докато Атлетико Мадрид засилва стремежа си към автоматично класиране за елиминационните фази на Шампионската лига.