Локо (ГО) задълбочи кризата в Пирин (ВИДЕО)

Димо Атанасов вкара победния гол за 1:0, Тони Тасев изпусна пресилена дузпа, а съдията подмина друга дузпа за Пирин

Локомотив (Горна Оряховица) победи Пирин (Бл) с 1:0 на „Лаута” с гол на Димо Атанасов в първа среща от 15-ия кръг на Първа лига, белязана от съдийски грешки на Ангел Баялцалиев. Тони Тасев изпусна пресилена дузпа в 5-ата минута, Димо Атанасов вкара за Локо в 23-ата, а съдията подмина друга дузпа за Пирин 9 минути преди края и извади нарушението извън наказателното поле.

С трите точки Локомотив (ГО) изравни Пирин в класирането и двата тима имат по 15 във втората половина на таблицата, но „орлетата” вече шест кръга са без успех.

Отборът от Горна Оряховица домакинстваше далеч от дома и днес – в пловдивския парк Лаута на стадиона на местното Локо.

Още в 4-ата минута Станислав Костов хитро се измъкна между двама по дясното крило, мина покрай трети и в наказателното поле спечели спорна дузпа след шпагат на капитана на Локомотив Атанас Фиданин, който игра и с топката, но получи жълт картон. Тони Тасев пое отговорността, но така и не можа да вкара първия си гол в елита, защото Николай Банков позна ъгъла и изби удара на средна височина.

Веднага след това Локомотив можеше да поведе, когато Кифуети умело прехвърли Краси Костов, но ударът беше лек и Ничев настигна топката преди да мине зад голлинията.

Тони Тасев достави добро центриране за Даниел Младенов на втора греда, а крилото се поколеба дали да стреля с крак или с глава и в крайна сметка не направи нищо опасно от чудесна позиция.

Вратарят на Пирин изби диагонален изстрел на Джоман от около 18 метра, но в следващата минута Юлис Ндонг пусна хубаво между Стилиян Николов и Кристиян Кощърна за Димо Атанасов, който си поведе уверено и пусна по земя покрай Краси Костов за 1:0 в средата на първата част.

„Черно-белите” можеха да удвоят в 39-ата минута след подхлъзване на Благов, довело до бърза контра, но крачка не стигна на Димо Атанасов да засече центрирането на Бен Отман току пред вратата.

На почивката Стефан Генов извади Димитър Благов и пусна Влади Златинов. Атаките на Локомотив пак изглеждаха по-опасни, но завършващите удари на Кифуети, Фиданин и Бен Отман все не успяваха. Кифуети опита още веднъж да прониже близкия ляв долен ъгъл, Костов се хвърли и изби в корнер.

Генов хвърли и Муйеци в предни позиции, а усилената мощ в атаката на Пирин се усети.  Съдията даде лека дузпа за Пирин в началото, но в 81-ата минута се провали тотално и даде пряк свободен удар вместо дузпа, когато Мартин Кавдански спря с вдигната нагоре ръка силния удар на Юлиян Попев. Повторенията показаха, че играта с ръка беше в наказателното поле.

Протестите на Пирин останаха глас в пустиня и Златинов с всичка сила би право в стената от прекия свободния удар.

Локомотив трябваше да реши всичко в 86-ата минута, но Симеон Мечев съотборниците си и треньора Иван Колев, като не подаде в ситуация трима на един, а финтира и сам стреля над вратата.

Пирин хвърли всичко в атака, но така и не стигна до точката за шестия си пореден мач без победа.