Двама български биатлонисти в топ 10 на ИБУ в Норвегия

Двама български биатлонисти в топ 10 на ИБУ в Норвегия

Владимир Илиев и Антон Синапов се класираха в десетката в спринта на 10 километра за Европейската купа

Двама български биатлонисти се класираха в топ 10 в спринта на 10 километра в състезанието за Европейската купа на ИБУ в Бейтостолен (Норвегия).

 

Представителят на домакините Ветле Кристиансен финишира пръв за 26:56.6 минути, като единствен беше перфектен при двете стрелби. Владимир Илиев раздели петото място с изоставане от 58.3 секунди, въпреки че направи цели пет грешки на огневия рубеж. Антон Синапов се нареди осми на 1:04.3 минута с три пропуска при стрелбата.

 

Друг българин Димитър Герджиков завърши 49-и на 3:30.6 минути, след като направи четири грешки. Димитър Парталов остана 86-и на 5:30.0 минути с шест пропуска, а Михаил Клечеров не стартира. 


В спринта на 7,5 километра при жените спечели германката Денизе Херман с 24:43.9 минути, а най-добре от българките се представи Десислава Стоянова, която се класира 23-а с изоставане от 1:09.8 минута след четири грешки при стрелбата.
 
 
Емилия Йорданова финишира 29-а с три пропуска на 1:17.5 минута. Стефани Попова е 50-а на 2:14.2 минути с четири грешки, а Дафинка Коева е 60-а на 3:01.2 минута с пет грешки.
 
 
Състезанията бяха подготовка за началото на сезона за Световната купа в неделя.
 
 
 
 
Топ-скиорка прекрати кариерата си

Лара Гут-Бехрами сложи край на своята кариера

Алберт Попов и Калин Златков са на първия си подготвителен лагер на сняг в Германия

С отбора в Германия бе и отговорникът за алпийците в БФСки Иван Каневчев

Зографски започна участието си в лятната верига Гран При по ски скокове

Зографски се нареди на 21-о място

Весела Лечева: Българските спортисти изиграха ключова роля за запазването на сноуборда

Бившият президент на ФИФА Йозеф Блатер намекна, че наследникът му Джани Инфантино трябва да напусне поста си след случая с Фоларин Балогун на Мондиал 2026.

 Отлично! МОК остави остави алпийския сноуборд в олимпийската програма

Голяма новина за българския спорт дойде след заседанието на Изпълнителното бюро на Международния олимпийски комитет (МОК)

Дафовска след катастрофата: Добре съм, бъдете здрави

Единствената българска олимпийска шампионка в зимните спортове Екатерина Дафовска успокои фенове и приятели след претърпяната катастрофа.