Резервата Иван Минчев донесе първа точка на Славия след Тарханов (ВИДЕО+СНИМКИ)

Берое и Славия вече четири кръга са без успех след 1:1 в Стара Загора

Резервата Иван Минчев донесе първа точка на новия треньор на Славия Владимир Иванов за 1:1 срещу Берое в Стара Загора в 15-ия кръг на Първа лига. Венци Василев изведе Берое напред в 57-ата минута, а Минчев изравни в 79-ата след рикошет в главата точно на Василев. И двата отбора вече четири поредни кръга нямат успех.

Берое събира 18 точки и има равен актив с Верея и Ботев в средата на таблицата. Славия остава с 14 точки на 12-а позиция, с една зад Пирин.

Стотният мач между Берое и Славия беше среща на отбора с най-слабо нападение преди кръга – Берое, с отбора с най-слаба защита – Славия.

През първата част нямаше нито едно чисто голово положение, въпреки че Берое привидно имаше териториален превес. Жуниор Мапуку единствен опитваше да тормози защитата на столичани и в 16-ата минута пусна пред вратата, където Боби Цонев и Ради Кирилов не успяха да нанесат удар.

Пак Мапуку се оказа един на един срещу последния защитник Андреа Христов, но младокът го спря добре и Георги Петков излезе и лови.

Славия беше доста беззъба в атака и опита с две прострелни подавания на Балджийски и Хичо да създаде смут за беройската защита, но и в двата случая нямаше кой да засече.

Атанас Зехиров беше най-близо с изстрел отдалеч в 38-ата минута, но прати малко над напречната греда.

Ферарио Спасов не беше никак доволен и на почивката извади Боби Цонев и Давид Манга, за да пусне Георги Божилов и Александър Василев.

Берое поведе в 57-ата минута след неразчетено излизане на Георги Петков при центриране на Веселин Пенев от фаул, Венци Василев изпревари ветерана, овладя пред него и довкара във вратата от няколко метра.

Мапуку се размина на косъм да засече ново опасно центриране на Пенев от фаул, а треньорът на Славия Владимир Иванов направи своите три смени за 10 минути между 60-ата и 70-ата, пускайки Йомов, Сердеров и Иван Минчев.

Славия натисна и Божидар Васев два пъти центрира опасно, но първо Сердеров закъсня, а после буквално се спъна в топката и пропиля чудесната възможност.

Пред другата врата Георги Петков остави гостите в мача и спаси силен изстрел на Божилов с глава след центриране на Веселин Пенев отляво.

Това спасяване се оказа ключово, защото само две минути по-късно Иван Минчев стреля от дистанция, Венци Василев отклони с глава и насочи неспасяемо в левия ъгъл на Макенджиев, който замръзна на голлинията – 1:1 в 79-ата минута. Това попадение сложи край на „бялата” суша от 350 минути без гол в първенството.

До края нито един от двата отбора нямаше чисто положение да вкара победен гол и логично ремито се запази.

В следващия междинен 16-и кръг Берое гостува на Верея в старозагорско дерби, а Славия приема Ботев.

БПФЛ благодари на депутатите за визите на чужденците

С промените се слага край на бавната процедура по издаване на работни визи на футболисти извън ЕС

Звездите на България и Етър сътвориха шоу с 8 гола на "Ивайло"

Сборният отбор на Краси Балъков отстъпи пред водените от Стоичков легенди

Димитър Шалъфов: Стадион "Георги Аспарухов" не може да бъде отдаден на концесия

Вижте какво разясни председателят на СОС

Гонзо против дерби без публика: Трябва да решим проблема с футболното хулиганство

Президенът на БФС предупреди, че ако казусът не бъде решен, полицията ще затвори секторите

Балъков: Етър е майката и бащата на моята кариера

Легендата на българския футбол се надява мача в чест на 100-годишнината на "болярите" да стане празник на града

Вальо Илиев: Целта пред ЦСКА 1948 е Европа

"Не искаме да се задоволяваме с малкото, а напротив - да бъдем гладни за повече"