Викове "Оставка" и "Любо Пенев" огласят "Армията" след 1:1 с Верея (ВИДЕО+СНИМКИ)

Момчил Цветанов наказа бившия си отбор, а "червените" не успяха да спечелят трето поредно домакинство

ЦСКА-София не успя да победи Верея у дома в последния мач от 15-ия кръг на Първа лига и трябваше да се примири с крайното 1:1 пред искащите оставката на Едуард Йорданеску фенове на „армейците”. Петрус Бумал откри още в осмата минута с първия си гол за ЦСКА-София, но бившият „армеец” Момчил Цветанов изравни в средата на втората част и мачът завърши с мощни викове „Оставка” и „Любо Пенев” от трибуните.

Така този сезон Верея даде само точка на "червените" в двата мача помежду им за редовния сезон, а ЦСКА-София отстъпи до петото място в класирането с 25 точки и бе изпреварен от Черно море и Дунав. Верея е на седма позиция с 19 точки и вече пет кръга поред няма поражение.

През цялата първа част ЦСКА-София натискаше, а Верея се бранеше и разчиташе на изритани топки напред.

„Армейците” засипваха наказателното поле на своя гост с центриране след центриране от двата фланга. В осмата минута домакините свалиха топката на земята и това им донесе гол. Бумал подхвана атаката след успешна преса, а Кулма чукна с едно докосване за него в наказателното поле и дефанзивният халф хладнокръвно отбеляза в долния ляв ъгъл за 1:0 с първото си попадения с екипа на ЦСКА-София.

Съдията Георги Давидов даде фаул точно на границата на наказателното поле за игра с ръка на Хасани, а Рубен Пинто нацели напречната греда точно над Иван Караджов с мощна тупалка от 23-4 метра, като Давид Шимао не успя да направи точна добавка с глава.

После Караджов лови шут на Кулма на близката греда, а успя да отрази и по-опасен удар на колумбиеца с глава след центриране отдясно, избивайки в корнер.

Верея поиска дузпа в 38-ата минута, когато приклекналият Божидар Чорбаджийски спря с лявата ръка опита за центриране на Илиян Йорданов в наказателното поле, Георги Давидов беше на отлична позиция и прецени, че няма дузпа.

Втората част започна с традиционната хореография от сектор „Г” с факли, димки и бомбички, както и със съмнения за тежка контузия на Давид Шимао в глезена. Когато стана ясно, че португалецът не може да продължи, агитката на „червените” поде скандирания „Боби, Боби!” и ясно показа кой иска да влезе в игра. Йорданеску се вслуша в гласа на феновете и пусна Галчев за първи път след изгнанието от септември насам и Божидар Чорбаджийски веднага му даде капитанската лента.

Точно в секундите преди смяната Рубен Пинто стреля мощно на косъм покрай дясната греда и нямаше късмет да удвои. Малшансът за Пинто продължи и той също се контузи, което доведе до влизането в игра на Кристиян Малинов.

Няколко секунди след втората принудителна смяна за „армейците”, те получиха леден душ. Георги Ангелов изненада Китанов с далечен шут, който тупна коварно, вратарят изби с гърди, но Момчил Цветанов притича най-бързо и наказа бившия си отбор с точна добавка по диагонала – 1:1 в 65-ата минута.

ЦСКА-София натисна в търсене на победен гол, но Галчев пропиля два преки свободни удара на отлични позиции и не успяваше да преодолее стената.

В 73-ата минута Галчев центрира отлично за Кулма, който от трудна позиция обърна с глава към далечния ъгъл, но топката реши да не влезе и мина на сантиметри покрай вратата.

Десетина минути преди края на „Армията” вече се чуваха викове „Оставка, оставка” по адрес на треньора Йорданеску, който бе предупреден от четвъртия съдия за бурните си реакции край тъча.

Съдията Георги Давидов даде дузпа за домакините в 84-ата минута за задържане на Манолев, но после видя, че асистентът му е вдигнал правилно флага за засада и с усмивка промени решението от дузпа на фаул за Верея.

Иван Караджов съхрани точката за Верея в 88-ата минута и отрази силен удар с глава на Антон Недялков след ъглов удар.

В добавеното време домакините бяха безсилни, а техните фенове викаха "Оставка" и "Любо Пенев".

В следващия междинен 16-и кръг ЦСКА-София гостува на друг свой бивш възпитаник - Нефтохимик на Христо Янев, а Верея приема Берое в дербито на Стара Загора.

Лудогорец е на 90 минути от нов финал за Купата на България

Разградчани изковаха солиден аванс от 3:0 срещу Хебър в първия мач и реваншът изглежда протоколен