Нико Розберг е новият световен шампион във Формула 1

Германецът остана зад Люис Хамилтън, който спечели Гран при на Абу Даби, но триумфира

Нико Розберг с "Мерцедес" е новият световен шампион във Формула 1. Германецът завърши втори в последното състезание през този сезон, което му беше достатъчно, за да триумфира за първи път в своята кариера. Гран при на Абу Даби спечели Люис Хамилтън, но той не успя да изпревари своя съотборник в генералното класиране и за четвърти път да стане световен шампион. Разликата между двамата е 5 точки след последния старт.

Трети се нареди Себастиан Фетел с "Ферари", който предприе късна атака, но Розберг удържа втората позиция.

В края на надпреварата Хамилтън, който водеше от самото начало, забави темпото и беше предупреден от своя отбор, но пренебрегна указанията. Въпреки това, всичко завърши мирно и тихо.

Розберг е 33-ият победител в световния шампионат на кралските гонки. През този сезон той спечели 9 състезания и се качи 16 пъти на подиума в рекордните 21 състезания за Формула 1.

За Дженсън Бътън пък имаше разочарование. Пилотът на "Макларън" отпадна при последното си състезание в своята кариера във Формула 1.

Нико и неговият баща Кеке Розберг са втората комбинация между баща и син, който печели световната титла. Преди тях това бяха сторили Греъм и неговият син Деймън Хил. Разликата между Кеке и Нико е 34 години.