Локо (Пд) хвана Монтана в снежен капан на "Лаута" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Пак Марчев и Камбуров бележат, както беше и на "Герена", а "смърфовете" се качиха до четвъртото място

Локомотив (Пд) победи Монтана с 2:0 на тежкия заснежен терен в парк Лаута и се изкачи до четвърто място в класирането на Първа лига. Точно както и при успеха над Левски, Веселин Марчев вкара през първата част, а Мартин камбуров след почивката.

„Смърфовете” на Ераносян имат 26 точки и са четвърти, измествайки временно Дунав и ЦСКА-София след шестия си мач без загуба, докато Монтана твърдо остава на последното 14-о място с едва 8 точки.

Началото на срещата леко се забави, за да бъдат очертани линиите на терена заради обилния снеговалеж. Още в първата атака 15-годишният Ияд Хамуд можеше да открие, но остана леко под топката след центрирането на Марчев и с глава насочи над вратата.

Локомотив доминираше в първите минути, в които двата отбора повече се притесняваха от хлъзгавия и неприятен терен, отколкото от противника.

Лепкавата смес от пресен сняг, кал и трева забавяше опитите за бързи атаки и постепенно играчите се адаптираха да залагат на пасове от дълбочина зад защитата или на центрирания. 20 минути снеговалеж бяха достатъчни да заличат страничните линии и гостите имаха проблеми да различат докъде е теренът и къде вече ще им бъде свирен тъч.

Стивън Петков шутира неточно при опит за заучено изпълнение на фаул, а съдията Стефан Апостолов спря играта, за да бъдат очертани отново линиите на терена – както страничните, така и на наказателното и вратарските полета.

Играта бе спряна преди корнер за Локо, а след нейното подновяване последва още един ъглов удар, който доведе до гол. Веселин Марчев засече с глава на втора греда центрирането от корнера и се разписа в близкия ляв ъгъл – 1:0 в 28-ата минута.

Монтана заигра по-атакуващо след гола, но изстрели на Коруджиев и Андреас Васев не затрудниха вратаря Ясин Ел Харуби. Първата опасност пред него дойде в 35-ата минута при директен удар от фаул в близкия ъгъл под гредата, но стражът първо омекоти шута, а после и лови.

Вратарят на гостите Христо Иванов не бе затруднен от удар на Камбуров от фаул точно в центъра на вратата. Точно преди почивката Камбуров изпусна 100-процентово положение за гол и очи в очи с Иванов стреля над него, но стражът протегна ръка и успя да отбие достатъчно, за да спаси.

На полувремето Едуард Ераносян извади 15-годишния Ияд Хамуд и пусна Мартин Райнов в центъра.

Дани Кики стреля силно отдалеч в ръцете на вратаря, а Атанас Джамбазки реагира с включването на деветката Атанас Илиев за сметка на халфа Георги Коруджиев. След час игра Димитър Велковски получи първия жълт картон в мача при опит да си изпроси дузпа.

Монтана имаше своите силни мигове и Ел Харуби повече за ефекта и публиката изби с една ръка удар с глава на Сергей Георгиев, който излизаше в аут. Голям пропуск направиха гостите в 64-ата минута, когато Сергей Георгиев излезе сам срещу вратаря отдясно при бърза акция, избра да подава на Атанас Илиев около дузпата, но таранът би слабо падайки и защитниците избиха.

За „смърфовете” голям пропуск направи капитанът Мартин Камбуров, който заобиколи вратаря Иванов след бързо изпълнен фаул, но от малък ъгъл стреля от външната страна на мрежата.

Все пак Мартин Камбуров стигна до своя гол в четвърти пореден мач и след пас по земя на резервата Димо Бакалов в наказателното поле остана отново сам срещу Христо Иванов, но този път бе точен над него отблизо за 2:0 седем минути преди края. Капитанът на Локо има вече 10 гола този сезон в Първа лига и е само на един зад лидера по този показател Клаудиу Кешеру.

В добавеното време Камбуров направи пропуск от непосредствена близост, но имаше вдигната и съмнителна засада.

Лудогорец е на 90 минути от нов финал за Купата на България

Разградчани изковаха солиден аванс от 3:0 срещу Хебър в първия мач и реваншът изглежда протоколен