Георги Миланов с дейно участие и при двата гола за ЦСКА срещу Оренбург

Александър Тарханов победи участника в Шампионска лига Ростов

ЦСКА (Москва) победи рутинно Оренбург с 2:0 у дома в 16-ия междинен кръг на руската Премиер лига. Георги Миланов изигра цял мач за ЦСКА и имаше пръст и в двата гола, но Благой Георгиев пропусна мача за гостите заради контузия, която не му позволява да играе до края на годината.

В 25-ата минута Георги Миланов спечели дузпа за московчани с центриране отляво, което бе спряно по странен начин с ръка от защитник, който се завъртя с гръб към топката. Бибрас Натхо от бялата точка спокойно търкули в долния ляв ъгъл за 1:0.

В 74-ата минута Оренбург остана с човек по-малко заради втори жълт картон на централния бранител Дмитри Андреев.

Само пет минути след това Жоро Миланов имаше роля и при втория гол. Този път той центрира отдясно, защитник изби умело, но далеч извън наказателното поле резервата Сергей Игнашевич хвана тупналата топка със страховито воле, което спря пак в долния ляв ъгъл за 2:0.

Зенит победи Уфа у дома също с 2:0, но много по-трудно, като головете дойдоха в последните минути.

Чак в 84-ата минута Асел Витсел изведе Джулиано сам срещу вратаря и бразилецът вкара отблизо, а след попадението падна на колене и сякаш се помоли за жертвите от самолетната катастрофа с отбора на Шапекоензе.

В последната 93-а минута Кержаков пусна за Кокорин, който тръгна сам почти от центъра през липсващата защита на гостите и плъзна в долния ляв ъгъл за 2:0.

По-рано днес бившият треньор на Славия Александър Тарханов със своя Урал победи с 1:0 участника в Шампионска лига Ростов, който наскоро победи Байерн Мюнхен.

Замбийската десетка на Урал Чисамба Лунгу вкара единствения гол срещу вицешампионите в 38-ата минута.

Това бе първа победа за Урал под ръководството на Тарханов от четвъртия му опит.