Магнус Карлсен защити световната си титла по шахмат

Магнус Карлсен защити световната си титла по шахмат

Норвежецът победи съперника си Сергей Карякин в тайбрек

Гросмайсторът Магнус Карлсен спечели световното първенство по шах за трети пореден път, след като победи съперника си Сергей Карякин в тайбрек.

По време на редовните дванадесет партии Карлсен и Карякин записаха общо десет ремита и успяха да се победят само по веднъж. Поради тази причина се наложи двамата да изиграят четири партии ускорен шах с контрола 25 минути плюс 10 секунди на ход.

25-годишният норвежец опроверга съмненията и успя да надиграе Карякин.

Той обаче има да плаща сериозна глоба заради агресивното си напускане по време на пресконференцията след осмата партия. Тогава норвежецът с белите фигури загуби от руснака и отказа да говори пред журналистите. Постъпката му струва 10% от сумата, която ще прибере от наградния фонд. Той е в размер на 1 млн. долара, от които 60% са за победителя, а другите 40% за вицешампиона.

Това е първото участие на руски шахматист на световно първенство след загубата на Владимир Крамник от индийския шахматист Вишванатан Ананд на световното първенство през 2008 г. 

 
Давид Иванов не стигна до финала на кон с гривни в Котбус

Първи с 15.000 точки е Габриел Тарчета от Италия

Пети финал за България от Европейското първенство по стрелба с лък в зала

Входът за зрители в зала "Колодрум" е свободен

Стилияна Николова блесна с убедителна победа в контролното на националния

Проверката премина при изключително високо ниво

Враца отличи своята вицешампионка по спортна стрелба!

След сребърния медал от Европейското първенство по спортна стрелба в Бургас младата надежда на врачанския клуб по спортна стрелба – Деница Тошева се срещна с кмета Калин Каменов.

Днес обявяват Спортист на Балканите, Карлос Насар и Алекс Николов сред номинираните

Резултатите в 52-ото издание на анкетата на Българската телеграфна агенция "Спортист на Балканите" за 2025 година ще бъдат обявени днес на специална церемония от 16.00 часа в София

Сестри по оръжие със 17 Олимпийски игри и 8 медала!

Няма изстрел, който може да разбие приятелството на Мария Гроздева и Нино Салуквадзе