Дани Кики стана златна резерва и задържа Локо в облаците и срещу Черно море (СНИМКИ+ВИДЕО)

"Смърфовете" с четвърта поредна победа в първенството, която им донесе третото място в класирането

Локомотив (Пловдив) победи с минималното 1:0 Черно море при домакинството си в първия мач от 17-ия кръг на Първа професионална лига. Герой за пловдивчани бе Дани Кики, който се появи като принудителна смяна още в началото на срещата, но реши всичко в 80-та минута.

Мачът започна лошо и за двата отбора, които не успяваха да намерят своята игра и първите 10 минути не донесоха нищо интересно.

Първата опасност дойде в 17-та минута, когато Коконов излезе сам срещу Ел Харуби, но не успя да го преодолее. Пет минути по-късно Пламен Крумов получи контузия в бедрото и бе принудително заменен от Дани Кики.

В 37-та минута Венков игра с ръка в наказателното поле на Черно море, но дузпа не бе отсъдена, макар домакините бурно да протестираха. В 41-та минута пък Георги Илиев намери Бакари близо до вратата, но отново Ел Харуби отрази удара.

До края на полувремето последователно Коконов и Бакари се опитаха да отбележат от дистанция, но топката не намери целта.

След почивката първото по-интересно положение дойде чак в 72-та минута, когато Камбуров бе изведен перфектно от Умарбаев, но капитанът на Локо не успя да преодолее Коварж. След тази ситуация домакините натиката варненци в наказателното им поле и в рамките на няколко секунди първо Венков сякаш отново игра с ръка в наказателното, а след това Камбуров не успя да се пребори за топката в малкия пеналт.

Така в 80-та минута Дани Кики стана герой за "смърфовете", след като Камбуров и Умарбаев разиграха бързо около дъгата на наказателното поле, последният намери Кики свободен и с левия крак деветката матира Коварж за 1:0.

В следващите минути Черно море се опитаха да върнат гола, но защитата на Локомотив удържа на натиска. В 85-та минута варненци бяха много близо до изравняването, но удар на Георги Илиев бе изчистен от голлинията.

Така Локомотив събират актив от 29 точки и изпреварват в класирането както днешния си съперник, така и ЦСКА и вече заемат третото място преди изиграването на останалите срещи от кръга. Варненци пък вече са пети с точка по-малко и с пет точки от последните пет мача.

Лудогорец е на 90 минути от нов финал за Купата на България

Разградчани изковаха солиден аванс от 3:0 срещу Хебър в първия мач и реваншът изглежда протоколен