Борусия отговори на загубата от Айнтрахт с разгром над Мьонхенгладбах в Дортмунд (ВИДЕО)

81 360 зрители видяха на живо как „жълто-черните” бият след обрат с 4:1

Борусия (Дортмунд) реагира по най-добрия възможен начин на изненадващата загуба от Айнтрахт във Франкфурт с 1:2 преди седмица.

„Жълто-черните” спряха серия от четири победи и понесоха първо отстъпление в XII кръг на Бундеслигата, но сега разбиха с 4:1 у дома Борусия (Мьонхенгладбах) в XIII и зарадваха 81 360 зрители на „Сигнал-Идуна Парк”.

Стадионът обаче притихна още в шестата минута, когато Рафаел даде преднина на гостите.

Отговорът на домакините бе светкавичен и дойде веднага след подновяването на играта. Тогава възстановеният капитан Марко Ройс подаде към Пиер-Емерик Обамеянг и габонецът вкара за 17-и път в последните 17 мача с екипа на Борусия.

Обратът стана пълен в 15-ата минута, когато Лукаш Пишчек направи 2:1, а при този резултат дойде и почивката.

След нея домакините вкараха още две бързи попадения и решиха всичко.

В 64-ата минута новата им звезда Осман Дембеле бе точен за 3:1 след нов пас на Ройс, а в 68-ата пак капитанът изведе Обамеянг и той оформи крайното 4:1.

След победата си Борусия Дортмунд събра 24 точки, с 6 по-малко от шампиона Байерн Мюнхен, докато Мьонхенгладбах остана без успех в осем кръга и е с 13 точки в долната половина на таблицата.