Рамос измъкна победата на Барса изпод краката с коронния си номер (СНИМКИ+ВИДЕО)

Реал успя да запази аванса си пред Барса на 6 точки след 1:1 на Камп Ноу

В изпълнено с емоции Ел Класико, Барселона и Реал Мадрид поделиха по една точка след 1:1, като каталунците трябва да съжаляват повече, тъй като до 90-та минута водеха в резултата и показваха по-добра игра. В самия край Серхи Рамос успя да изравни, след като преди това Луис Суарес бе дал аванс на домакините.

Първите 20 минути пренадлежаха напълно на Барселона, като каталунците задържаха много повече топката. Първото им по-опасно положение обаче дойде чак в 19-та минута, когато изстрел на Лео Меси бе уловен от Кейлор Навас.

След това постепенно мадридчани поеха инициативата и Марсело, Варан и Кристиано Роналдо на два пъти имаха възможности пред вратата на Барса.

В 37-та минута Роналдо получи топката на скорост малко преди наказателното поле и на скорост преодоля двама защитници, но ударът му бе слаб и Тер Щеген улови без притеснение. Три минути по-късно останаха съменния, че Карвахал игра с ръка в наказателното поле, но съдията не отсъди дузпа въпреки претенциите на домакините.

След почивката играта бе по-динамична и логично в 53-та минута това доведе до гол в една от двете врати. За щастие на цял Камп Ноу Луиз Суарес откри резултата. Неймар центрира остро от пряк-свободен удар отляво и уругвайското острие на каталунците скочи най-високо в наказателното поле, за забие с глава за 1:0.

В 67-та минута Неймар имаше прекрасна възможност да направи 2:0 след страхотен пробив в негов стил към вътрешността на наказателното поле, но ударът му излетя над враата. Малко след това и Иниеста стреля, топката рикушира в шпагата на Карвахал и за малко не излъга Навас.

В 82-та минута Иниеста пусна ювелирен пас към Меси, който остана сам срещу вратаря на Реал, но изпрати топката покрай вратата на мадридчани. В 87-та минута Реал стигнаха до едно от малкото си положения през втората част, когато Серхио Рамос бе намерен в наказателното поле и ударът му с глава мина близо над напречната греда.

Две минути по-късно именно капитанът на белия балет отново бе герой за своите с гол с глава при пряк-свободен удар. Модрич центрира отляво и защитникът бе оставен неохраняем, което бе достатъчно да прати топката в мрежата.

Драмата не бе свършила все още, след като Каземиро изчисти топката от голлинията след параболен удар с глава на Сержи Роберто, а след това Пике не успя да засече отблизо.

Така Реал изпълни задача минимум, а именно да запази разликата си от Барселона на 6 точки. Мадридчани вече са с 34 точки, а каталунците са втори с  28.