Милан мъчно обърна последния Кротоне (ВИДЕО)

Лападула стана герой, Нианг изпусна дузпа и бе освиркан, "росонерите" дръпнаха на второто място

Милан се измъчи с последния в Серия А Кротоне, но успя да обърне за 2:1 на своя „Сан Сиро” в ранния неделен мач от 15-ия кръг. Първи гол на Марио Пашалич и късно попадение на Джанлука Лападула изпратиха „росонерите” на второ място с три точки аванс пред Рома, който играе люто римско дерби с Лацио от 16:00.

Българският национал Александър Тонев е контузен и не беше в групата, а новакът Кротоне традиционно разчиташе на окопаване в защита и редки контри. При една от тях Капеци накара Донарума да избива над гредата.

Нианг изпусна добра възможност, а гостите изненадващо поведоха в 26-ата минута. Де Шилио събори Маркус Роден в наказателното поле, но Роден успя да бутне топката към Диего Фалсинели, който от няколко метра лесно вкара за 1:0. Фалсинели играе за Кротоне под наем от Сасуоло

Хосе Соса изстрелваше шут след шут в трибуните в опитите на Милан да изравни. Нианг се измъкна от засадата, забави се обаче и Чекерини успя да блокира изстреля му в корнер. Все пак след центрирането от този корнер, Палета леко продължи с глава назад и пред вратата Пашалич съвсем сам също с глава изравни с първото си попадение с екипа на „росонерите”.

В началото на второто полувреме Лападула спечели много спорна дузпа за Милан след единоборство с Крисетиг. Зад топката застана М’Байе Нианг, но ударът му в левия ъгъл на средна височина бе отлично спасен от вратаря Алекс Кордас.

Винченцо Монтела пусна Луис Адриано и Кейсуке Хонда в търсене на победен гол, а Нианг бе бурно освиркан при излизането си.

Милан дочака своя миг в 86-ата минута. Хонда изсипа пред вратата от фаул, Трота не можа да изчисти и подари топката на Джанлука Лападула, който без да се бави вкара почти в средата на вратата ниско за 2:1.

Лападула получи жълт картон за свалена фланелка при радостта си след гола, а Монтела го извади под овациите на феновете, за да пусне Юрай Куцка. Словакът успя да си изкара жълт картон в добавеното време и ще пропусне дербито с Рома следващия уикенд, но Милан поне взе трите точки срещу аутсайдера.

Милан е с 32 точки на втора позиция, с 4 зад Ювентус и на три пред Рома, който е с мач по-малко.