Узунов и Цветков спечелиха турнира Beach Volley Mania в Албена (снимки)

Генчо Цветков и Венци Узунов спечелиха четвъртия турнир по плажен волейбол от любителската верига Beach Volley Mania 2012. Двамата добричлии се наложиха с 2:0 (21:16, 21:19) срещу Велислав Филипов и Милан Миланов

Генчо Цветков и Венци Узунов спечелиха четвъртия турнир по плажен волейбол от любителската верига Beach Volley Mania 2012. Двамата добричлии се наложиха с 2:0 (21:16, 21:19) срещу Велислав Филипов и Милан Миланов.

Местните любимци изиграха силно мача и заслужено триумфираха в надпреварата, в която се включиха 19 отбора. В първия гейм Узунов се справи отлично на блок, като се справи с атаките на младия Миланов.

Софияницте започнаха добре втората част и поведоха с 9:4. Последваха силни минути за съперника и се стигна до обрат при 12:11. Само в няколко разигравания Узунов спря три пъти Миланов с блокада и това се оказа ключът към успеха.

В края Миланов и Филипов стигнаха до 19:20 и възможност за изравняване. След много красиво и продължително разиграване обаче топката отиде в аут и Цветков и Узунов спечелиха.

Николай Тодоров и Петър Калев взеха бронзовите медали. Двамата се представиха на ниво в турнира и в интересния мач за третото място победиха с 2:0 (21:19, 21:18) Георги Ботев и Минчо Минчев.

Добро впечатление оставиха младите Христо Колев и Иван Бонжолов, които показаха, че израстват с всеки мач.

Шампионите получиха купата на Beach Volley Mania, която се връчва на победителите във всеки турнир. Медалистите взеха награди от спонсорите.
Любомир Ганев: Успех, спортисти! Днес е вашият ден

Президентът на волейбола с обръщение по повод празника

Волейболистките паднаха от Япония

Операцията на Алекс Николов се отлага

Волейболният ни национал страда от дискова херния

Министър Глушков бе гост на премиерата на филма за ВК Левски – „История на бъдещето“