Нов формат на Диамантената лига през 2017 година

Нов формат на Диамантената лига през 2017 година

Ще бъдат проведени два финала в края на сезона, а общият награден фонд ще бъде от 3.2 милиона долара

През 2017 година Диамантената лига по лека атлетика ще има нов формат, потвърдиха от Международната асоциация на лекоатлетическите федерации (ИААФ). Ще бъдат проведени два финала в края на сезона, а общият награден фонд ще бъде от 3.2 милиона долара. Състезателите ще събират точки по време на 12 турнира през годината. На базата на класирането от тези състезания атлетите ще се класират за финалите в Цюрих и Брюксел.

 

Всеки победител от 32-те дисциплини във финалните турнири през 2017 година ще получава награда по 50 хиляди долара. Завършилите на второ място ще взимат по 20 хиляди долара, а останалите на трета позиция - 10 хиляди долара.

 

В предходните сезони състезателите трупаха точки от всичките турнири в Диамантената лига. Крайният победител във всяка от 32-те отделни дисциплини беше този, който е събрал най-много точки от всичките 14 турнира, независимо от това дали даденият спортист е спечелил във финала.

Саръбюков се завръща в сектора след европейското първенство

Емоциите от Европейското първенство в Бирмингам още не са утихнали, но за Божидар Саръбоюков предстои нов старт в Диамантената лига.

Д-р Александра Начева? Атлетката ни с големи амбиции извън пистата

Докато българската лека атлетика все още празнува историческия бронзов медал на Александра Начева в тройния скок от европейското първенство в Бирмингам, самата атлетка разкрива, че животът ѝ извън спортната писта е също толкова амбициозен и неочакван.

Александра Начева дебютира на Диамантената лига

Атлетката скача в Силезия

Маринела Нинева завърши на 37-о място в маратона на Европейското

Тя преодоля трасето от 42.195 километра с най-добър личен резултат за сезона от 2:40:58 часа

Шефът на Световната атлетика коментира ниската пощаемост на Европейското във Великобритания

Президентът на Световната Атлетика Себастиан Коу омаловажи опасенията, че ниската посещаемост на Европейското първенство по лека атлетика в Бирмингам (Великобритания) може да попречи на кандидатурата на Лондон за домакинство на Световното първенство през 2029 година.

Очакват се рекордните 11 000 участници на Wizz Air Sofia Marathon 2026

Рекордните около 11 хиляди бегачи се очаква да се включат в Wizz Air Sofia Marathon 2026 с пет дисциплини в два дни, обявиха организаторите на проявата, която ще се състои на 10 и 11 октомври по улиците на българската столица.