Нефтохимик разби Ботев на "Лазур" и прекъсна серията от три поредни загуби със стил (ВИДЕО)

"Шейховете" забиха четири безответни гола във вратата на "канарчетата"

В първия мач от 18-ия кръг на Първа професионална лига Нефтохимик победи със солидното 4:0 Ботев като домакин в Бургас. "Шейховете" водеха класически още на почивката, а Венцислав Христов офороми крайния резултат малко след час игра.

Началото бе колебливо и за двата отбора, които правеха доста грешки при изграждането на атаките си.

В 11-та минута Ноефтохимик получи право да изпълнява пряк-свободен удар малко пред наказателното поле на Ботев, а след нарушението футболисти на двата тима се сдърпаха. От статичното положение се възползва капитанът Любомир Божинов, който прехвърли перфектно стената и прати топката в десния паяк.

Девет минути по-късно Манев имаше възможност да удвои, но ударът му в наказателното поле бе прекалено слаб. В ответната атака пък Ботев стигна до най-опасното си положение пред вратата на домакините, след като Тодор Неделев нацели лявата греда след удар от дистанция.

В 38-та минута Нефтохимик удвои аванса си, след като Николай Дюлгеров отбеляза с плонж втори гол при корнер и за втори път остави Георги Георгиев без шанс да се намеси.

Само пет минути по-късно „шейховете“ стигнаха до класически резултат преди почивката. Панов върна неразчетено топката към вратаря си, Венцислав Христов го изпревари и центрира в наказателното поле, където Манев не успя да играе с глава, а Дюлгеров удари гредата с шут със задна ножица, но все пак кълбото стигна до Огнянов, който от няколко метра нямаше как да сгреши.

След почивката доминацията на домакините продължи, макар че Жоао Паоло прати хубав удар по земя към вратата на „шейховете“, който беше спасен от Янко Георгиев.

В 61-та минута, обаче, резултатът набъбна до 4:0, след като Мариян Огнянов намери с перфектен диагонален пас непокрития Венцислав Христов в наказателното поле на „канарчета“, а той прати топката под плонжа на стража на Ботев.

Между 72-та и 75-та минута бургазлии имаха още две възможности да спечелят още по-убедително, но Дюлгеров и Мариян Огнянов бяха на косъм от целта.

Така Нефтохимик прекъсна серията си от три поредни загуби със стил и, макар все още да е на 13-та позиция, събра 15 точки, доближавайки се на една зад Локо (Горна Оряховица) и на две от Славия. Ботев пък остават 8-ми с 21.