Славия закотви Монтана на дъното (ВИДЕО)

Бивши левскари носят победата на белите на „Васил Левски”

Славия постигна втора победа в последните си пет мача от родния шампионат след 2:0 над опашкаря Монтана в 18-ия, предпоследен кръг на Първа лига. Николай Димитров откри с кандилка в 4-ата минута преди вратарят Георги Петков да напусне принудително в 10-ата. Друг бивш левскар – Валери Домовчийски, фиксира крайното 2:0 в началото на второто полувреме.

Монтана, който се бореше много и създаде доста ситуации пред 17-годишния страж на „белите” Антонис Стергиакис, остана без победа в последните си вече 10 шампионатни срещи със Славия – 9 загуби и само едно реми.

Белите започнаха енергично и направиха два пропуска още до 2-ата минута, а в 4-ата вече откриха резултата. С мощна кандилка отляво на наказателното поле Николай Димитров-Хичо отбеляза първото си попадение с екипа на белите. За последно в „А” група той се бе разписал през 2010 г.

Славия обаче загуби своя талисман Георги Петков в 10-ата минута заради разтежение, получено при едно от типичните му приплъзвания срещу противников нападател, в случая бившия му съотборник Петър Атанасов. Както срещу Левски, в игра влезе младият грък Антонис Стергиакис, роден през 1999 г.

Монтана опита да върне гола пасив, като сантиметри разделиха Сергей Георгиев, стрелял фалцово от дъгата, докато Петър Атанасов също прати встрани, забравен от бялата защита.

Георги Йомов, чиито три от четирите му гола в елита бяха във вратата на Христо Иванов, беше длъжен да отбележи в 22-ата минута, когато самотен получи на дузпата, но се засуети.

Омар Абуд, който беше пропуснал чист гол още в 4-ата минута, се отличи с втори пропуск минута преди почивката, когато нов удар с глава бе избит от голлинията отстрана на Шоко.

С 4-ия си гол от началото на сезона Валери Домовчийски уби интригата три минути след почивката. Домо бе изведен от Иван Минчев, финтира Христо Иванов и пусна в опразнената врата.

Монтана отчаяно се бореше, като имаше своите възможности. В 62-ата минута при едно меле Маркиньос не успя да пробие застаналата като стена пред голлинията защита в бяло.

Славия за пореден път завърши мач с 10 души. Нервите на Омар Абуд  му докараха два жълти картона. Единият бе за разправии, а другият за грубо влизане.

Славия се изкачи временно на 10-ото място с актив от 20 точки. Монтана допусна четвърта поредна загуба и остана последен с 8 точки, като със сигурност ще зимува на дъното.

В последния есенен кръг Славия гостува на Локомотив Пловдив (сряда, 13 ч), а Монтана приема Верея (вторник, 17:30 ч)

Лудогорец пусна билетите за Крумовград

Вижте какво съобщиха от Разград

Изтеглиха жребиите за полуфиналите при ветераните и купата на АФЛ

Витоша (Бистрица) ще спори с Ботев (Враца) за място на финала

Официално: Локо (Пд) разтрогна с Хоркаш

Вижте какво съобщиха от „Лаута“

Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс!

Бонусът за елита на платформата за онлайн спортни залози efbet.com важи до края на сезона